2 Gwizdki do czajników Alessi 9093, bordowy i turkusowy

MGWHS2 Alessi Alessi
96.00 PLN
96,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: w następnym dniu roboczym. Produkt dostępny w magazynie
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
MGWHS2
Materiały
Tworzywo sztuczne PA

Opis produktu

2 Gwizdki do czajników Alessi 9093 - bordowy i turkusowy. W 1985 r. Michael Graves stworzył czajnik, który stał się ikoną wzornictwa 20 wieku. Uwagę przykuwał oryginalny gwizdek w kształcie ptaka!
30 rocznicę powstania projektu, Graves postanowił uczcić tworząc do czajnika 9093 nowy gwizdek w kształcie smoka, chińskiego symbolu siły i szczęścia.

Zestaw dwóch gwizdków do czajnika w kształcie:
-kultowego ptaka, zaprojektowanego w 1985 r.
-smoka, zaprojektowanego w 30 rocznicę powstania wyjątkowego modelu 9093

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Michael Graves – architekt, projektant przemysłowy, jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu oraz członek grupy The New York Five. Tym, co go wyróżniało było holistyczne podejście do projektowania. Graves skupiał się na tym, jak ludzie żyją, pracują i odpoczywają, a następnie wymyślał rozwiązania, które zaspokajały ich potrzeby. Założył własną firmę, prowadził działalność akademicką, a także tworzył sprzęt kuchenny dla marki Alessi. Na szczególną uwagę zasługuje czajnik z gwizdkiem w kształcie ptaszka, który stał się ikoną projektowania XX w. i sprzedał się w ogromnej ilości egzemplarzy.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię