2 prowadnice do ostrzenia noży Global

504 Global Global
79.00 PLN
79,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
504
Materiały
Stal szlachetna, tworzywo sztuczne

Opis produktu

Dwie prowadnice od marki Global umożliwią utrzymanie optymalnego kąta ostrzenia noży (10-15?), a tym samym bezpieczne i precyzyjne przygotowanie kuchennego sprzętu. Zestaw składa się z dwóch elementów w formie klipsów, które są przeznaczone do różnych rozmiarów noży. Wystarczy zaczepić klips na grzbiecie noża i zadbać o to, aby dolna krawędź prowadnicy była równoległa do krawędzi tnącej. Taki komplet przyda się zwłaszcza początkującym kucharzom oraz osobom, które jeszcze nie mają doświadczenia w ostrzeniu kuchennego sprzętu.

Po każdym użyciu należy dokładnie wyczyścić i wytrzeć do sucha. Mniejsza prowadnica – ostrza o szerokości: 1,5-2,5 cm, większa – ostrza o szerokości: 2,7-4,3 cm.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię