2 szklanki Holmegaard Scala 300 ml

4353934 Holmegaard Holmegaard
92.00 PLN
92,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4353934
Wymiary
Pojemność: 300 ml
Wysokość: 11 cm
Materiały
Szkło

Opis produktu

2 szklanki Holmegaard Scala 300 ml przeznaczone do serwowania wody, soków i innych zimnych napojów, stanowią idealne uzupełnienie całej kolekcji Scala. Szklanki zostały wykonane z cienkiego szkła, dzięki czemu są lekkie jak piórko.

Kolekcja Holmegaard Scala to seria akcesoriów ze szkła zaprojektowana przez Marię Berntsen. W rodzinie Scala znajdują się pojemniki na żywność o różnej pojemności, szklanki oraz karafka. Charakterystyczne poziome żłobienia na powierzchni naczyń mają nie tylko funkcję dekoracyjną, mogą służyć również do mierzenia zawartości.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Maria Berntsen to projektantka, której prace są bardzo intuicyjne i eksperymentalne. Uważa, że dobry projekt powinien nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale również – przekazywać odpowiedni nastrój. Najważniejsze są dla niej materiał i forma tworzonych przedmiotów. Celem Berntsen jest, aby jej projekty przemawiały do wszystkich zmysłów odbiorcy. Według niej otaczające nas przedmioty powinny być tak zaprojektowane, aby sprawiać radość. Zajmuje się głównie tworzeniem biżuterii, mebli i sztuki użytkowej. Jest laureatką wielu nagród takich jak Red Dot Award, IF Award, Focus Open Gold czy Formlan Price Award.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię