Kubełki do wina i coolery

Nowoczesne kubełki do wina i coolery

Prawidłowe serwowanie wina czy szampana to wbrew pozorom nic trudnego. Trzeba tylko posiadać odpowiednie akcesoria oraz gadżety. Okazuje się, że nie tylko profesjonalni barmani ich potrzebują, bardzo przydają się one także do użytku domowego u wielbicieli tych wspaniałych trunków. Co zatem będzie nam potrzebne, by wina były podane tak, jak sugerują specjaliści?

Praktyczne coolery do wina

Cooler sprawi, że nasze wino zyska idealną temperaturę (przypomnijmy, że w przypadku szampana powinno być to około 7 stopni,  wina białego 7-10 stopni, czerwone podawajmy, gdy ma 11-16 stopni). Pojemnik do chłodzenia alkoholu sprawdzi się idealnie w warunkach plenerowych, jednak podczas posiłku czy przekąsek serwowanych na tarasie albo w domu coolery także będą odpowiednie.

Klasycznym i często wybieranym przez kupujących rozwiązaniem jest zakup coolera z żelowym wkładem chłodzącym. Bardzo elegancko będzie się prezentował na stole, ponadto należy do gadżetów relatywnie niedrogich. Można wybierać spośród sporej ilości jego wersji kolorystycznych, dzięki temu każdy dopasować może cooler do zastawy stołowej. Wystarczy tylko umieścić wkład w zamrażalniku, potem umieścić w środku butelkę z ulubionym trunkiem – i już można wznosić toast! Kupujący coraz chętniej wybierają dla siebie cooler do wina wykonany z najwyższej jakości stali szlachetnej. Jego minimalistyczne linie będą na pewno ozdobą stołu, natomiast idealnie schłodzone wino przypadnie do gustu wszystkim biesiadnikom. Jeśli interesuje nas cooler do szampana, zadbajmy o to, by łączył on w sobie walory natury praktycznej oraz estetycznej. Postawmy więc na nowoczesną formę – taki pojemnik na szampana dobrze trzyma się w dłoni, więc przeniesienie go na stół będzie czystą przyjemnością.

Niech nikomu nie wydaje się, że cooler na wino musi mieć prostą, standardowa formę. Projektanci zadbali o to, byśmy mieli do czynienia z niebanalnymi rozwiązaniami. Na przykład designerski pojemnik na wino przypominający nieco swym wyglądem skoroszyt – to robi wrażenie! Pojemnik na szampana może przyjąć formę gustownego bezrękawnika, który świetnie ochłodzi trunek, prezentując się bardzo oryginalnie. Stylowy cooler może stać się bardzo interesującym upominkiem dla miłośnika wina – na przykład model ze wzorem wprost z areny cyrkowej przyniesie mnóstwo radości obdarowanemu!

Kubełki do wina i inne akcesoria

Warto z pewnością zainwestować w wiaderko do lodu ze stali szlachetnej, dzięki temu ulubione trunki zawsze będą dostatecznie schłodzone. Schładzacz do wina umieszczany w butelce to rozwiązanie nowoczesne, lecz zarazem sprawdzone – dzięki niemu nasz napój będzie miał zawsze dokładnie taką temperaturę, jaką chcemy.

Miłośnicy bąbelków niech postawią na kubełek do szampana, który zapewnia utrzymanie jego optymalnej temperatury.  Misa do szampana pomieści wiele jego butelek, przyda się podczas uroczystości, podczas których gościmy dużą liczbę uczestników. To także konieczność w restauracjach, które pragną zawsze serwować gościom trunki w odpowiedniej temperaturze. Fani trunku z winorośli  do wyboru mają kubełek na wino z metalowymi uchwytami i możliwością wygodnego przenoszenia, gdy zajdzie taka potrzeba. Podawanie ulubionych trunków to prawdziwy rytuał, warto więc sprawić sobie praktyczny cooler i inne akcesoria!