Kubełki i foremki do lodu

Eleganckie kubełki i wiaderka do lodu

Żadna udana impreza nie może się obyć bez zimnych napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ich temperaturę pomaga utrzymać lód, warto więc mieć pod ręką przedmioty, które pomogą lód zrobić oraz efektownie podać gościom.

Stylowe wiaderka na lód

Dobry alkohol powinien być schłodzony do odpowiedniej temperatury, aby jednak zachował optymalną temperaturę przez dłuższy czas najlepiej włożyć go do wiaderka na lód. Tak podana butelka alkoholu nie tylko zachowa doskonały smak trunku, ale też będzie bardzo elegancko wyglądać. Wiaderko do lodu jest więc obowiązkową pozycją podczas romantycznych kolacji, imprez okolicznościowych i innych wydarzeń. Wiaderka na lód są zazwyczaj wykonane ze stali szlachetnej, są stabilne, łatwe w przenoszeniu i niezwykle trwałe. Dzięki stylowemu wykończeniu i ładnym kształtom wiaderka do lodu nie zaburzają estetyki stołu, a wręcz stanowią jego ozdobę. Korzystając z wiaderka na lód można być pewnym, że lód długo się nie roztopi, a szampan, wino czy wódka będą przyjemnie schłodzone.

Niezastąpione kubełki do lodu

Kubełek na lód to obowiązkowy element na każdym spotkaniu i na każdej imprezie. Można do niego wygodnie włożyć kostki lodu, który każdy będzie mógł sobie nakładać do szklanek lub kieliszków. Kubełki do lodu są świetnym rozwiązaniem, ponieważ długo utrzymują kostki lodu we właściwej temperaturze i pozwalają każdemu z gości dokładać sobie lodu do napojów alkoholowych i bezalkoholowych według własnego uznania. Wystarczy tylko dołożyć szczypce do lodu, które umożliwią wygodne chwytanie kostek lodu i przenoszenie ich do szklanek i kieliszków. Najlepiej wybrać takie szczypce do lodu, które są łatwe do trzymania w dłoni i nie wyślizgują się z niej. Kubełki do lodu, podobnie jak wiaderka na lód, wyglądają bardzo efektownie. Ponadto kubełki do lodu i wiaderka na lód są zazwyczaj wykonane z podwójnych ścianek, co izoluje zawartość kubełka lub wiaderka od temperatury otoczenia. Niektóre kubełki do lodu mają także pokrywki, które jeszcze efektywniej pozwalają utrzymać niską temperaturę, a do tego sprawiają, że kostki lodu są chronione przed zanieczyszczeniami, których na imprezach nie brakuje. Wybierając kubełek na lód z pokrywką możemy być pewni, że ani konfetti, ani popiół z papierosów, ani też kawałki jedzenia nie wpadną do środka. Jeśli jednak nie chcemy tradycyjnego kubełka na lód, to można wybrać pojemnik na lód, który również służy do serwowania i przechowywania lodu. Taki pojemnik do lodu może mieć bardzo ciekawe kształty, przez co jest unikatowy i stanowi piękną ozdobę stołu. Pojemnik na lód, podobnie jak kubełek na lód, również może mieć pokrywkę.

Foremki do lodu

Aby podać lód gościom w stylowych kubełkach i wiaderkach należy go najpierw przygotować. Dlatego warto mieć pod ręką praktyczne foremki do lodu. Pozwalają one szybko zamrozić kostki lodu. W dodatku wiele foremek pozwala stworzyć kostki lodu o ciekawych kształtach, co uatrakcyjnia kolorowe drinki podawane gościom. Forma na kostki lodu umożliwia łatwe wyjęcie kostek, szczególnie jeśli jest wykonana z elastycznego silikonu. Każda foremka do lodu daje możliwość przygotowania kostek nie tylko z czystej wody, ale też z wody z dodatkiem soku z owoców. Niektóre foremki do lodu, dzięki większym rozmiarom, umożliwiają też zamrożenie w kostkach kawałków owoców, listków mięty i innych pysznych dodatków. Takie kostki lodu nie rozwodnią napoju w trakcie roztapiania się, lecz dostarczą nowych wrażeń smakowych.