Szkło barowe

Szkło barowe

Chcesz w elegancki sposób zaserwować wino, szampana albo whisky? W Czerwonej Maszynie znaleźć można wyjątkowe kolekcje szkła barowego, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w restauracji. Proponujemy szklanki oraz kufle, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dla miłośników wytrawnych alkoholi mamy designerskie karafki oraz różnego rodzaju kieliszki. Na zdrowie!

Promocje

Bestsellery

Marki w dziale

Eleganckie szkło barowe

Wielu spotkaniom towarzyskim i imprezom okolicznościowym towarzyszy alkohol. Często jest to alkohol z górnej półki. Dlatego tak ważny jest sposób jego serwowania. Warto wiedzieć  jak podawać poszczególne rodzaje trunków i uzupełnić swój domowy barek o odpowiednie szkło i akcesoria.

Kieliszki

Wysokie kieliszki o prostych ściankach i długiej nóżce, czyli tzw. szampanki są najlepsze do podawania win musujących i szampana. Alternatywą są dość płytkie pucharki, które efektownie wyglądają ale niestety sprzyjają szybkiemu ulatnianiu się bąbelków. Pękate kieliszki z małym otworem są obowiązkowe dla tych, którzy chcą podawać koniak. Takie kieliszki mogą być bardzo duże, ale trzeba pamiętać, że nalewa się do nich mało trunku. Wszystko dlatego, że koniak jest alkoholem, który się wącha i delektuje się jego smakiem. Do takich kieliszków nalejemy też brandy lub armaniak. Mocno schłodzoną wódkę podajemy w małych kieliszkach, zazwyczaj o pojemności 30-50ml. Takie kieliszki mogą mieć prostą formę lub ciekawy kształt na wysokiej, solidnej nóżce. Kieliszki do wódki sprawdzą się także przy serwowaniu likierów i innych mocnych alkoholi, a także do podawania shotów. Warto również zwrócić uwagę na kieliszki, które powstały z myślą o serwowaniu shotów. Są one zazwyczaj kolorowe i ciekawie zdobione. W domowym barku warto mieć też charakterystyczne kieliszki do koktajli i martini.

Jeśli często podajemy różnego rodzaju wino to najlepiej zakupić zestaw kieliszków do wina. Wybierając kieliszki do wina warto pamiętać, że najlepiej sprawdza się przezroczyste szkło, które eksponuje kolor trunku. Kieliszki do wina powinny mieć cienkie szkło, by móc w razie potrzeby ogrzać wino i długą nóżkę, by nie dogrzewać wina dłonią jeśli nie jest to konieczne. Kieliszki do wina powinny być też na tyle duże, by móc swobodnie zamieszać winem. Bardzo ciekawą propozycją są kieliszki kryształowe, które są bardziej przejrzyste i pięknie błyszczą, a do tego ułatwiają ocenę trunku, są więc idealne do degustacji. Do czerwonego wina najlepiej sprawdzą się kieliszki o smukłym kształcie i zwężającą się ku górze czaszą lub duże i pękate. Białe wino podajemy w niezbyt szerokich kieliszkach lub w takich, które mają szeroką, wydłużoną czaszę. W mniejszych kieliszkach, ze ściankami, które lekko rozszerzają się ku górze należy podawać wino różowe.

Szkło do domowego barku

Szkło barowe powinno też obejmować szklanki do whisky. Najlepiej kupić wysokiej jakości zestaw szklanek do whisky o charakterystycznym kształcie i grubszych ściankach. Z kolei gin z tonikiem, lodem i cytryną należy podawać w niskich szklankach. Interesującą propozycją są szklanki izolowane, które o wiele dłużej utrzymują właściwą temperaturę napoju, jednocześnie nie ukrywając jego wyglądu, dzięki przezroczystym ściankom. Do podawania piwa najlepiej mieć zestaw kufli. Taki kufel można pewnie i mocno trzymać w dłoni. Alternatywą są delikatniejsze szklanki do piwa, które są chętniej wybierane przez kobiety. Serwując alkohole warto mieć też pod ręką efektownie wyglądające szklanki do napojów bezalkoholowych – soków i wody. Pełne zestawy barowe obejmują bardzo wiele możliwości podawania alkoholu i napojów.

Elegancka karafka

Nie tylko kieliszki odgrywają ważną rolę w podawaniu wina. Równie ważne jest to, w czym będziemy podawać wino, whiskey czy wódkę. Można oczywiście podawać je w oryginalnych butelkach, ale dużo lepszą oprawę zapewni elegancka karafka. Każda karafka do whisky, wina, a nawet wody ma ciekawy kształt i przyciąga spojrzenia gości. Wśród wielu rozwiązań są karafki, które są wzbogacone o pokrowiec utrzymujący temperaturę albo takie, które są w efektowny sposób podświetlane. Warto zwrócić również uwagę na karafki do wina z dekanterem, który pomoże przeprowadzić proces napowietrzania wina, aby wydobyć z niego cały aromat.