Karafki

Eleganckie karafki do wina, whiskey, wódki

Dobre trunki wymagają odpowiedniej oprawy – wiedzą o tym z pewnością nie tylko dżentelmeni. Karafka do whisky lub wina  to dziś zatem niezbędnik w każdym domu, gdzie dba się o staranne podawanie na stół. Owszem, można użyć butelki oryginalnej, takiej, w jaką dany napój zapakowano. Jednak kiedy pragniemy, by było elegancko i praktycznie zarazem, koniecznie powinniśmy pomyśleć o tym, by wśród naszej zastawy znalazła się karafka do whisky, karafka do wina czy też karafka do wody.

Karafka do whisky

Fani trunku o brązowej barwie i lekko ziołowym aromacie muszą wiedzieć, że karafka do whisky powoli im wraz z gośćmi raczyć się owym napojem. Na co warto postawić? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, by nasza karafka do whisky wykonana była z grubego szkła najwyższej jakości. Tradycyjne kształty i prostota designu każą kierować się w stronę modeli kryształowych. Taka karafka do whisky nie tylko odpowiednio spełni swoją funkcję, pozwalając na zachowanie idealnej temperatury napoju, ale jednocześnie będzie wspaniale prezentowała się na stole. Klasyka jest tutaj dobrym wyborem, zaś raz kupiona karafka do whisky posłuży przez długie lata!

Karafka do wina

Miłośnicy smaku tego wyjątkowego trunku powinni z całą pewnością mieć wśród swojej zastawy stołowej owo naczynie. Karafka do wina bardzo się bowiem przyda. Dzięki niej napój nie straci swoich właściwości, będzie też znakomicie się prezentował, ukazując swoją nasyconą, piękną barwę, wszak dobra karafka to prawdziwy skarb. Projektanci bardzo zadbali o to, by karafka do wina nie była wyłącznie naczyniem klasycznym, o takiej formie, jaką sobie wyobrażamy w pierwszej chwili. Przygotowali też całe mnóstwo modeli nietuzinkowych i oryginalnych, jak chociażby karafka do wina w kształcie naczynia laboratoryjnego Seletti Interior Lab czy też ozdobioną nadrukiem z szwedzkim motywem karafkę Sagaform. A może lepszym rozwiązaniem będzie kanister na wino, do złudzenia przypominający ten do przechowywania paliwa? Taka karafka do wina potrafi zaskoczyć swoim wyglądem!

Karafka do grzanego wina pozwoli na cieszenie się pysznym smakiem i aromatem tego napoju w jesienno-zimowe wieczory. Zadbano o każdy detal, by przygotować modele wspaniale prezentujące się na stole i stanowiące i znakomite uzupełnienie zastawy.

Karafka do wody

Elegancka i stylowa karafka do wody powinna z pewnością znaleźć się na każdym stole. To jednak, jaki model ostatecznie zostanie wybrany, zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji kupujących. Oczywiście jeśli chodzi o wyznaczniki natury praktycznej, warto byłoby zadbać o to, by nasza karafka na wodę dobrze trzymała się w dłoni (w przeciwnym razie może nam zbyt długo nie posłużyć), ponadto powinna być relatywnie lekka, choć przy tym stabilna i wytrzymała.

Kreatywność projektantów potrafi zaskoczyć, przygotowali oni bowiem nie tylko klasyczne karafki, ale też modele, które zachwycają oryginalnością formy i niebanalnym designem. Mamy zatem karafkę do wody w kszttałcie ryby Serax czy też rewelacyjne karafki lodówkowe Eva Solo, dzięki którym utrzymamy niską temperaturę napoju. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także karafka do wody z coolerem, czy karafka z wkładem schładzającym Menu New Norm. Można umieścić w niej także drinki czy soki lub wina musujące – taką uniwersalność trzeba doceniać!

Karafka filtrująca pozwoli nam uzyskać wodę najwyższej jakości, nieskazitelnie czystą. Jeden wkład wystarcza aż na pół roku, zaś model z powodzeniem zmieści się na półce w lodówce. Karafka ze szpikulcem na owoce to natomiast idealny pomysł dla tych, którzy mają ochotę na tworzenie własnych wód smakowych – gwarantuje to możliwość nabijania na ów szpikulec plasterków owoców czy listków mięty.

Karafki mają nie tylko bardzo różne przeznaczenie, ich wygląd potrafi diametralnie się od siebie różnić. Łączy je jednak jedno: można dzięki nim z radością delektować się smakiem ulubionych napojów dzięki eleganckiemu ich podaniu.