Trendy - modne lampy w 2019 r.

Chcesz zmienić oświetlenie w salonie lub szukasz lampy do przedpokoju i zastanawiasz się, jakie lampy są modne w 2019 roku? Zdradzamy to w artykule!

Trendy w oświetleniu wnętrz 2019


1. Modna lampa to duża lampa

Lampy duże


Nie będziemy rzucać żartem, że rozmiar ma znaczenie, ale tak - dziś w modzie są duże lampy, zwłaszcza duże lampy podłogowe. Wiele z nich ma interesującą formę i na pierwszy rzut oka wydaje się być stylową dekoracją, nie źródłem światła.
Szczególnie popularne są lampy w kształcie dużej białej kuli – pasują do wielu typów wnętrz, wyglądają delikatnie i trochę tajemniczo.
Ciekawe przykłady dużych lamp znajdziesz wśród lamp Brokis i Hübsch.


2. Modna lampa to nowoczesny żyrandol, która przyciąga wzrok

Żyrandol


Uwaga, uwaga, wróciła moda na żyrandole! Dziś modne są żyrandole nowoczesne, wielopoziomowe, w industrialnym stylu, z odsłoniętymi żarówkami lub z bardzo prostymi kloszami i wykonane z nowoczesnych materiałów. Takie jak żyrandole Hübsch.


3. Modna lampa to lampa o geometrycznych kloszach

Lampy geometryczne
Na topie jest nie tylko to, co przyciąga uwagę, ale też bardziej dyskretne lampy o prostych, geometrycznych kloszach - kuli, walca, stożka itp. Mogą wydawać się nudne, ale doskonale wpasowują się we współczesne wnętrza, szczególnie te w skandynawskim stylu. I znowu świetne przykłady tego typu lamp znajdziesz wśród produktów marki Hübsch, ale też Menu lub &tradition.


4. Modna lampa to lampa mosiężna, szklana lub marmurowa

Lampy mosiężne


Nieważne, czy chodzi o lampę podłogową, na biurko, czy do salonu - kamień, szkło, stal lakierowana proszkowo i mosiądz to obecnie najpopularniejsze materiały. Niektóre prezentują się bardziej surowo i lepiej pasują do industrialnych wnętrz, inne wyglądają elegancko i wyrafinowanie i świetnie się sprawdzą w stylowym salonie. Lampy Menu są tu dobrym przykładem, podobnie jak Brokis lub Hübsch.


5. Modna lampa to lampa LED-owa

Lampa LEDowa


Oświetlenie LED staje się coraz bardziej modne. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma wiele zalet - wiąże się z niskim zużyciem energii, długą żywotnością żarówek i energooszczędnością. Lampy LED-owe znajdziesz wśród produktów marek Menu czy Blomus.


6. Modna lampa to lampa wielozadaniowa

Lampa wielozadaniowa

W naszej ofercie znajdziesz Menu TR Bulb – to ciekawa kolekcja nowoczesnych lamp o minimalistycznej oprawie. Większość lamp z tej kolekcji jest wielozadaniowa, to znaczy lampa, która dziś jest lampą sufitową, jutro może zamienić się w kinkiet. Stoi za tym założenie, że w każdym momencie możesz zmienić zdanie... lub mieszkanie.Już wiesz, jaki trend będzie reprezentować twoje nowe oświetlenie w salonie? ;)