Akcesoria kominkowe - czego potrzebujesz obok kominka?

Akcesoria kominkowe

Rozpalenie ogniska w prawdziwym kominku to marzenie wielu. Blask i ciepło ognia mają w sobie coś magicznego. Jednak sam kominek, podpałka kominkowa i drewno to nie wszystko co musimy mieć, aby cieszyć się domowym ogniskiem. Zobacz jakie akcesoria pozwolą rozniecić i podtrzymać ogień oraz utrzymać porządek wokół kominka.

Komplety do kominka

Komplety do kominkaWygodna obsługa kominka, a także jego bezpieczne użytkowanie jest możliwe dzięki wysokiej jakości akcesoriom kominkowym. Zupełnie minimum to miotełka i szufelka, pogrzebacz i szczypce. Z pomocą miotełki i szufelki bez trudu usuniemy popiół z wkładu, szczypce będą nam niezbędne do przenoszenia rozpalonych polan, a pogrzebacz przyda się do rozgarniania i poruszania drewna, a także do udrażniania rusztu i rozgarniania popiołu. Tego typu akcesoria kominkowe można kupić pojedynczo lub w zestawie. Często ta druga opcja jest o wiele lepsza, ponieważ w ramach zestawu otrzymujemy specjalny stojak lub pojemnik. Dzięki niemu możemy zachować porządek wokół kominka i przechowywać akcesoria kominkowe w bezpieczny, a do tego estetyczny sposób.

Zestawy kominkowe są dostępne w wielu ciekawych designerskich formach. Dlatego bez trudu możemy wybrać taki komplet, który będzie świetnie współgrał zarówno ze stylem kominka, jak i z wystrojem wnętrza. Świetnie wygląda zarówno zestaw do kominka w nowoczesnym stylu z takich materiałów jak stal i szkło, jak i klasyczne komplety, które zostały stworzone w oparciu o takie materiały jak mosiądz, drewno czy stal lakierowana proszkowo w ciemnych odcieniach. Ciekawą formą przechowywania akcesoriów jest zawieszanie ich na ścianie obok kominka na specjalnych wieszakach ściennych. Wygląda to równie efektownie jak komplety do kominka na stojakach. Tak przechowywane akcesoria nie zajmują miejsca na podłodze.

Pojemniki na drewno

Pojemniki na drewno

Do niezbędnych akcesoriów kominkowych należą też wszelkiego rodzaju pojemniki, kosze, wiaderka i stojaki na drewno. Wybór pojemnika zależy głównie od tego, na jakiej funkcji nam zależy. Poszukując produktu wielofunkcyjnego, czyli pojemnika, który posłuży nam jednocześnie do przynoszenia i przechowywania drewna kominkowego, najlepiej zdecydować się na zakup kosza lub wiaderka. Wygodna rączka pozwoli nam przenosić i przestawiać pojemnik, a całość będzie wyglądała bardzo stylowo. Jeśli jednak chcemy, by drewno było przede wszystkim pięknie wyeksponowane i stanowiło ozdobę wnętrza, to najlepiej postawić na efektowny stojak na drewno. W największych stojakach możemy umieścić nawet kilkadziesiąt polan, co zapewni nam zapas drewna, na co najmniej kilka wieczorów przy kominku.

Parawany i ekrany kominkowe

Parawany i ekrany kominkowe

Mądrą decyzją jest też zakup parawanu lub ekranu kominkowego. Wyglądają one bardzo efektownie, ale ważna jest przede wszystkim ich funkcja praktyczna. Zarówno parawany, jak i ekrany pomogą osłonić kominek tak, aby strzelające iskry nie wydostały się poza kominek niszcząc podłogę wokół niego. Tego typu akcesoria kominkowe wpływają też pozytywnie na bezpieczeństwo korzystania z kominka.