Alessi na Święta 2018

Szopka Alessi Happy Eternity Baby

Ozdoby świąteczne to jedne z tych dekoracji, których nie może zabraknąć w świąteczny czas.  Przedstawiamy świąteczne nowości od Alessi, które wyróżniają się formą, stylem i wzorem. W ofercie Czerwonej Maszyny pojawią się już na jesieni 2018!

Marka Alessi znana jest z  odważnych interpretacji produktów codziennego użytku. Ciekawy wygląd, funkcjonalność i artystyczny sznyt, który nadają produktom światowej sławy projektanci sprawia, że przedmioty Alessi są niezwykle dekoracyjne i wygodne w użyciu. Jak co roku w ofercie Alessi 2018 oprócz akcesoriów kuchennych i łazienkowych,  dekoracji domu, tradycyjnie znalazła się kolekcja wyjątkowych ozdób świątecznych. Niebawem bożonarodzeniowe nowości z Alessi pojawią się w Czerwonej Maszynie.

Oryginalna szopka Happy Eternity Baby

Szopka Alessi Happy Eternity Baby


" Happy Eternity Baby wyraża koncepcję narodzin wieczności, wiecznych urodzin: oto boskie życzenie... "
- Marcello Jori

Szopka Alessi Happy Eternity BabyDekoracyjna, porcelanowa szopka wprowadza świąteczny nastrój, spokój i atmosferę oczekiwania. Zwykle ustawiamy ją na komodzie, na stole, lub parapecie już kilka tygodni przed Świętami. Nowy model Happy Etenity Baby Alessi to następca szopki Presepe, który od lat nie schodzi z list bestsellerowych dekoracji na Święta. Happy Eternity Baby została zaprojektowana przez duet znakomitych projektantów: Massimo Giacon’a i Marcello Jori’ego  i zachwyca swą nietuzinkową formą oraz starannym wykończeniem. Dekorację z ręcznie malowanej porcelany w formie groty z rozgwieżdżonym niebem w tle uzupełniają figurki Świętej Rodziny oraz zwierząt – byka i osiołka. Przez niewielki otwór w górnej części groty można doświetlić scenę Bożego Narodzenia żaróweczką LED.
Szopka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych złotej i białej. W obu wersjach ściany groty są niebieskie i rozświetlone ręcznie aplikowanymi gwiazdami.  Figurki są takie same w obu wersjach.
Dla tych, których nie przekonał ten poetyczny koncept szopki, firma Alessi przygotowała komplet 2 figurek do samodzielnego stworzenia sceny Bożego Narodzenia. Dekorację ustawimy wtedy według własnych upodobań.
Porcelanowe dekoracje Happy Eternity Baby w radosnych kolorach doskonale oddają magiczną atmosferę Świąt.

Alessi Faberjori - niezwykłe zawieszki na choinkę

Zawieszki dekoracyjne Alessi Faberjori

Bombki i zawieszki choinkowe to świąteczny niezbędnik, dlatego w ofercie Alessi na gwiazdkę 2018 nie mogło zabraknąć nowych ozdób. Zainaugurowana w zeszłym roku kolekcja porcelanowych zawieszek Faberjori inspirowana konceptem dekoracyjnych jaj Faberge wzbogaci się w tym roku o nowe nośne wzory.

Alessi FabergjoriJaja Faberge to niezwykłe dzieła sztuki złotniczej, które rosyjscy carowie przełomu XiX i XX wieku  zamawiali  jako prezent wielkanocny dla swych małżonek u Petera Carla Faberge. Pomiędzy 1885  a 1917 rokiem Faberge stworzył w ten sposób unikalną kolekcję niezwykle cennych dekoracji wykonanych ze złota, srebra i kamieni szlachetnych, kości słoniowej, masy perłowej - zdobionych dodatkowo emalią – istnych arcydzieł sztuki złotniczej.
Kolekcja Alessi Faberjori przywołuje ten koncept – wyszukane koncepcyjnie porcelanowe zawieszki są precyzyjnie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Faberjori są ręcznie dekorowane, ozdabiane wysokogatunkową emalią i błyszczącymi aplikacjami. Emalię w kolorze złotym wzbogacono czystym złotem by uzyskać efekt rozświetlenia.

Faberjori w 2018 roku wzbogaci się o 6 nowych modeli zawieszek. Trzech z nich można używać także jako dekoracji stojącej. Projektant serii - Marcello Jori czerpał inspirację z literatury i odniesień do poetyki własnej wyobraźni. Każda dekoracja  opowiada własną historię i każda ma indywidualne przesłanie.

1. Zawieszka świąteczna Alessi Palla di Fidanzamento (Pierścionek zaręczynowy) – Dla tych którzy znaleźli prawdziwą miłość.

Zawieszka dekoracyjna Alessi Palla di Fidanzamento2. Zawieszka świąteczna Alessi Re Coccinello (Król Biedronka) – Dla poszukiwaczy szczęśliwej fortuny.

Zawieszka dekoracyjna Alessi Re Coccinello3. Zawieszka świąteczna Alessi La Balena Buona (Dobry Wieloryb)  - Bianca, dobry wieloryb, Bianca, czysta jak Sprawiedliwość,
tak piękna jak Dobroć.

Zawieszka dekoracyjna Alessi La Balena Buona4. Zawieszka świąteczna Alessi Cigno di Primavera (Łabądź wiosny) - Łabądź  który wykluł się z jaja i przeistoczył w pięknego ptaka – dla tych którzy wierzą w podróż do pięknego zakończenia.

Zawieszka dekoracyjna Alessi Cigno di Primavera5. Zawieszka świąteczna Alessi Cuore e Cuora (Serce i Serce) – Dla dwóch połówek. Męskie serce domaga się kobiecego, męska miłość domaga się kobiecej miłości.

Zawieszka dekoracyjna Alessi Cuore e Cuora6. Zawieszka świąteczna Alessi Il Vecchio e il Mare (Stary człowiek i morze) – Stary człowiek + morze   =  wieczna młodość.

Zawieszka dekoracyjna Alessi Il Vecchio e il Mare

Obok tych oryginalnych wzorów ciężko przejść obojętnie. Bombki symbolizują kolejno Rodzinę, Powodzenie, Sprawiedliwość i Dobroć, Wiosenne Rozkwitanie, Romantyczną miłość i Wytrwałość. Choinka ubrana w taką kolekcję będzie niczym dzieło sztuki! Zawieszki można także wręczyć w prezencie, dołączając karteczkę z życzeniami oraz znaczeniem danego wzoru. Zawieszki niosące ze sobą takie przesłanie przypominają o  wartościach, o których powinniśmy pamiętać szczególnie w Święta oraz podkreślają ich mistyczny i magiczny klimat.

Choinka i szopka w kolekcji Bark, czyli Bark for Christmas

Kolekcja Alessi Bark spod ręki  Michael’a Boucquillon i Donii Maaoui – nawiązująca do struktury kory drzew miała swą premierę w 2015 roku, gdy w ofercie Alessi pojawiły się pierwsze charakterystycznie wycinane patery. Projektanci inspirację znaleźli w swoim domu.
Casa Boucquillon – który jest dla nich zarówno najlepszym miejscem eksperymentów z designem, jak i przestrzenią w której mogą żyć w harmonii z naturą. Poetyczne linie kolekcji Bark przypominają korę drzew rosnących za oknem Casa Boucquillon.

Jesienią 2018  kolekcję uzupełnią 2 nowe interpretacje popularnych świątecznych motywów – choinka i szopka Bark for Christmas

Bark Crib – minimalistyczna szopka Alessi

Szopka Alessi Bark Crib

To propozycja dla zwolenników prostych, surowych wzorów – elegancka szopka w stonowanych kolorach i oszczędna w formie. Wykonana niemal w całości z jednego arkusza blachy wycinanej laserowo i zaginanej do pożądanych kształtów zachwyca kunsztem wykonania – cała szopka ma zaledwie 9 cm długości i 5 cm szerokości. Figurki trzech króli i zwierząt są nieruchome,  natomiast Święta Rodzina to element „dostawiany”. Figura Świętej Rodziny została pomalowana na złoto, a sama szopka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: stalowej oraz białej. Taka dekoracja idealnie uzupełni minimalistyczny wystrój i spodoba się miłośnikom prostych aranżacji. Całość prezentuje się bardzo estetycznie, wyraża prawdziwe znaczenie Świąt i podkreśla wyjątkowość tego czasu.


Choinka Alessi BarkChoinka Alessi Bark


Ornamentowa, stalowa choinka będzie dostępna w kolorze srebrnym lub czerwonym. Dodatek stanowią porcelanowe bombki magnetyczne, które ułożymy w dowolnej konfiguracji. Dzięki temu będzie można przypiąć do choinki karteczki z życzeniami, zdjęciami lub liścikami, co jeszcze bardziej podkreśli wyjątkową, świąteczną atmosferę. Zestaw zawierać będzie złotą gwiazdę betlejemską na szczycie i sześć porcelanowych bombek w trzech różnych kolorach: złotym, srebrnym i czerwonym. Stabilna podstawa sprawi, że choinkę Alessi Bark będzie można postawić na stole, parapecie, komodzie czy stoliku.