Butelka termiczna – tylko nowoczesny termos czy już część Twojej stylizacji?

Stylizacja z butelką termiczną

Butelka termiczna – tylko nowoczesny termos czy już część Twojej stylizacji?

Butelka izolacyjna powstała pod koniec XIX wieku. Sam pomysł przypisuje się szkockiemu fizykowi sir Jamesowi Dewarowi. Stąd też początkowa nazwa - naczynie Dewara czyli szklane naczynie o podwójnych ściankach z próżnią pomiędzy ściankami. Przez długi czas głównym zastosowaniem naczyń termicznych był użytek laboratoryjny. 

Dopiero w 1978 powstały termosy ze stali nierdzewnej, które w swojej formie istnieją do dzisiaj.
Każdy z nas widział termosy u naszych dziadków i babć. Jego użyteczność nie zmieniła się do dzisiaj, jednak forma i sposób zastosowania przeszły istną rewolucję.
W latach 80-tych kształt, kolorystyka i jakość nie przyciągały wzroku, były jedynie sposobem na utrzymanie temperatury danego płynu.

Sport i butelka

Kto decyduje o trendach?

Obecnie wygląda to zgoła odmiennie. Poszczególne firmy prześcigają się usprawniając zarówno jakość wykonania produktu, jak również, a może przede wszystkim design produktów. 

Dzisiaj na rynku znajdziemy butelki termiczne w każdym kształcie od standardowych, przypominających produkty z dawnych lat, po produkty w bardziej unikatowych kształtach i kolorystyce.
Ich rozwój nie jest jedynie efektem rosnącej konkurencji. W dużej mierze został on wymuszony przez samych użytkowników. Stąd mamy produkty odpowiadające potrzebom wielu grup, zaczynając od:

  • sportowców,
  • ludzi lubujących się w długodystansowych wycieczkach pieszych,
  • rodzice pociech, które czekają na swój ciepły posiłek,
  • szeroką rzeszę zapracowanych, którzy nie mają czasu na kawę w domu i potrzebują wypić swój ukochany napój „w biegu”.

Oczywiście jest to tylko wycinek zastosowań produktów termicznych. Coraz więcej osób preferuje spędzanie czasu „na powietrzu”. Obecna sytuacja na świecie spowodowała przyspieszenie tego trendu. Dzięki nowoczesnym produktom kieliszek wina lub prosecco na polanie, na kocu będzie smakował równie dobrze, jak podany w restauracji, a temperatura napojów nawet po dłuższym czasie będzie nadal orzeźwiająca.

Degustacja ulubionego wina nie będzie wiązała się z uczuciem picia owocowej herbaty latem.
Na rynku bez problemu znajdziemy nie tylko butelki i kubki termiczne, ale również szklanki stworzone specjalnie do wina np. Corkcicle Stemless czy też prosecco – Corkciclce Stemless Flute. Możemy iść nawet o krok dalej i na grillu ze znajomymi postawić termiczny kubeł z lodem, który ochłodzi drinki naszych znajomych.

Butelka na tle miasta

Nowoczesne technologie

Technologia samego produktu również ulega rozwojowi. Termos z dawnych lat z dwoma ściankami i jedną komorą próżniową często nie jest już wystarczający. Stąd w produktach z wyższej półki występuje podwójna izolacja. Produkty najwyższej jakości oferują nawet potrójną izolację, gwarantując utrzymanie chłodu przez 24 godziny i napojów gorących przez 12 godzin, spełniając nawet najostrzejsze wymagania użytkowników.

To co najbardziej wyróżnia nowoczesne termosy to ich różnorodność. Na półkach sklepowych możemy znaleźć produkty w pełnej palecie barw od stonowanych i klasycznych kolorów białych i czarnych, przez produkty metalizowane po jaskrawe żółcie i róże. Coraz częściej firmy wchodzą w kooperacje ze znanymi artystami przez co butelki stają się również nowoczesnym nośnikiem sztuki (Corkcicle Keith Harring, Corkcicle POKETO).

Rower miejski

Butelka = styl życia

Butelka stała się częścią naszego stylu życia. Już nie jest tylko produktem umilającym trudy dnia codziennego. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez swojej butelki w ręce. 

Korzystając z produktów termicznych nie tyko możesz pozostawić swoje napoje w idealnej temperaturze. Używanie naczyń wielorazowych wspiera również ekologię. Dzięki ich zastosowaniu ograniczysz wykorzystywane przez Ciebie opakowania jednorazowe. Jest to trend widoczny na całym świecie. W Londynie czy Paryżu standardem są osoby stojące po swoją ulubioną latte podając bariście butelkę lub kubek, do którego ma być zaserwowany napój. Ta praktyka powoli wchodzi również do naszego kraju.

Butelki wielorazowe staje się miłą codziennością, która łączy przyjemne z pożytecznym, a dzięki bogatej ofercie tylko do Ciebie należy decyzja jaki kształt i kolor butelki termicznej będzie najlepiej odpowiadał Twoim preferencjom.