Jak odmienić łazienkę za pomocą dodatków?

łazienka

Zapytaliśmy architekta jak odmienić łazienkę za pomocą dodatków oraz jak dobrać te idealne do niej akcesoria. Oto odpowiedź i sekretne tipy Pani Architekt Arlety Kartuszewskiej z Francesco Design.

Zapewne większość z nas stanęła przed decyzją „remont czy jednak refresh naszej łazienki”. Koszty kompleksowej wymiany płytek, armatury, to duże przedsięwzięcie. Warto pokusić się na mniejsze wydatki i dokonać zmian takich elementów jak wieszaki czy ręczniki, akcesoria takie jak: mydelniczkakubek na szczoteczki jako pojedyncze egzemplarze lub całe kolekcje. Zatem, bez tornado w naszym portfelu, możemy wciąż mieć nową łazienkę.

łazienka nero

Im mniej dynamiki w dekorach naszej obecnej łazienki, tym większe pole do popisu. Co nie przekreśla w dalszym ciągu naszych planów co do zmian. Jednakże w tym przypadku, dodatki dobieramy bardziej ostrożnie. Warto zwrócić uwagę by wybrany elementy pasowały do siebie pod kątem faktury czy odcieniem tego samego koloru.

Do stonowanych łazienek w kolorach bieli, szarości i drewna można dodać wesoły akcent w postaci pudrowych akcesoriów, które nieco ożywią przestrzeń. Z kolei dystyngowana czerń, dostojny antracyt w towarzystwie ciemnego drewna oraz w połączeniu z chromem to zachęta do kolekcji.

łazienka niebieska

Ciekawe rozwiązania aranżacyjne to akcesoria wsparcia takie jak kosmetyczki czy koszyki, do których schowamy potrzebne środki chemiczne lub inne produkty łazienkowe. Gdy łazienka jednak tańczy w ferii kolorów, wybierzmy jeden zestaw kolorystyczny. By ze zmiany nie powstało zamieszanie. Dla nich najlepiej wybierać jeden kolor podlegający wymianie i analogicznie wprowadzić nowy. Do subtelnych i minimalistycznych ładnie wpiszą się elementy z wykończeniem naturalnym jak kamień czy beton lub marmur.

lustro

Do zadań specjalnych należy lustro. Z pewnością ułatwieniem będzie, jeśli jest zawieszone a nie zamontowane na stałe w obszar płytek. Tutaj możemy dokonywać zmian w zakresie kształtu i wielkości lub samej wymiany ramy lustra.

łazienka

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami okna w łazience, nie zapomnijmy o zmianie rolet na zasłony lub odwrotnie lub żaluzji na rolety. Wszystko zgodnie ze stylem w jakim nastąpi metamorfoza naszej łazienki.

I jak zawsze, pamiętajmy o pewnych zasadach: „diabeł tkwi w szczegółach” i „im mniej tym lepiej”. Zatem zachowajmy umiar i konsekwencje, by nie przesadzić z nadmiarem naszych fantazji. 

Za artykuł dziękujemy Pani Architekt Arlecie Kartuszewskiej! :)

www.francescodesign.pl