W pudełku czy na stojaku – jak przechowywać biżuterię?

Niezależnie od tego czy masz dużo biżuterii, czy mało - odpowiednie przechowywanie zachowa dobrą kondycję Twoich skarbów i ułatwi odpowiedź na pytanie „Co dziś założyć?". Dowiedz się jak przechowywać biżuterię, by nic nie ginęło i nic się nie odkształcało!

Przechowywanie biżuterii – co musisz wiedzieć

Jak przechowywać biżuterię?

Biżuteria „nie lubi” kontaktu z kurzem, wodą, kosmetykami i detergentami. Nie należy też przechowywać jej w nasłonecznionym miejscu. Odpowiedni sposób przechowywania dobierzesz do rodzaju biżuterii i częstotliwości jej zakładania. Zobacz najważniejsze zasady przechowywania biżuterii:

  • Przechowuj biżuterię w suchym miejscu - w sypialni lub w garderobie, nigdy w łazience!
  • Srebrna biżuteria ciemnieje szybciej gdy przechowujesz ją „na wierzchu”. Kolczyki, bransoletki, wisiorki ze srebra przechowuj zawsze w zamkniętym pudełku wyłożonym miękką tkaniną. Chroń srebro przed kontaktem z powietrzem.
  • Biżuterię z metali i kamieni szlachetnych którą rzadko zakładasz przechowuj tak, by poszczególne jej elementy nie stykały się ze sobą - unikniesz uszkodzeń mechanicznych.
  • Korale i naszyjniki bez trwałej okrągłej formy przechowuj w pozycji wiszącej – w taki sposób unikniesz ich splątania.
  • Naszyjniki ze sztywnych metalowych drucików o okrągłej formie przechowuj w pozycji leżącej. Przechowywane przez dłuższy czas w pozycji wiszącej - odkształcą się.
  • Jeśli masz ulubiony zestaw biżuterii który nosisz cały czas i ściągasz tylko na noc - ustaw na szafce nocnej tackę, lub stojak - na który wygodnie odłożysz swoje skarby.
  • Ściągaj biżuterię gdy się myjesz. Zadbaj o bezpiecznie miejsce do odkładania biżuterii w łazience np. tackę, miseczkę lub stojak na pierścionki. Unikniesz przypadkowej utraty ulubionych błyskotek, np przez to że wpadną do umywalki. 

Stojak na biżuterię – jak go używać?

Stojaki na biżuterię

Popularnym rozwiązaniem przechowywania biżuterii którą codziennie nosimy są stojaki na biżuterię – w formie drzewek, stojaków z uchwytami itp. Oryginalny stojak na biżuterię sam w sobie stanowi fantastyczną ozdobę szafki nocnej lub toaletki. Różnorodność wzorów, kolorów i rozmiarów pozwala dopasować stojak na biżuterię do rodzaju biżuterii jaki najczęściej wybieramy.

Jeśli więc mamy w nawyku zdejmowanie biżuterii przed snem i zakładanie jej z powrotem rano, to stojak na bransoletki, stojak z miejscem na kolczyki i inne rodzaje błyskotek będzie idealną propozycją – biżuteria na pewno się nie zgubi i będzie ładnie wyeksponowana. Podobną rolę jak stojaki doskonale spełniają płaskie tacki – organizery na biżuterię, oraz małe stojaczki na pierścionki. Tacki świetnie sprawdzają się chociażby obok umywalki w łazience, ponieważ możemy na nią odłożyć zegarek, bransoletki czy pierścionki.

Pudełka na biżuterię

Pudełka na biżuterię

Pudełko na biżuterię lub stylowe puzderko sprawdzi się doskonale do przechowywania cennej biżuterii, szczególnie takiej, której nie nosimy na co dzień. Tak przechowywana biżuteria nie będzie narażona na kurz, wilgoć czy też promienie słoneczne, dzięki czemu zachowa doskonały wygląd przez cały czas. Najlepsze będą pudełka przeznaczone do biżuterii – z przygotowanymi przestrzeniami na pierścionki, wisiorki i inne elementy i elegancką aksamitną wyściółką. Takie wielopoziomowe pudełka umożliwiają przechowywanie biżuterii tak by poszczególne elementy nie stykały się z sobą.

Różne wzory pudełek na biżuterię sprawiają, że można wybrać odpowiednie propozycje zarówno dla pań, jak i dla panów. Mężczyznom spodobają się pudełka na biżuterię z drewna i metalu z kolekcji Mukul Goyal - świetne do przechowywania bransoletek i zegarków.

Podróżne etui na biżuterię

Etui na biżuterię w podróży

Zabierając biżuterię w podróż zadbajmy o jej bezpieczeństwo. Cenne rzeczy zgniecione w zakamarku kosmetyczki, czy w kieszeni wewnętrznej torby mogą się łatwo uszkodzić. Specjalne podróżne pudełka na biżuterię idealnie sprawdzą się w podróży zapewniając ochronę biżuterii w walizkach i torebkach. Bez wątpienia są to gadżety niezbędne dla eleganckich osób, które często wyruszają w podróże służbowe.

Organizer na biżuterię do szafy

Organizery na biżuterię do szafy

Organizer na biżuterię do szafy to najlepszy wybór dla tych, którzy mają bardzo dużą ilość biżuterii i często zmieniają błyskotki. Organizer z przeźroczystymi przegródkami pozwoli jednym rzutem oka objąć całość możliwości i dokonać właściwego wyboru. Pomysłowo skonstruowane organizery sprawiają, że naszyjniki i łańcuszki się nie plączą – gdyż wieszamy je wygodnie na uchwytach. Natomiast każda zawieszka, kolczyki, pierścionek, każdy właściwie drobiazg znajdzie swoje oddzielne miejsce w specjalnych przegródkach z przeźroczystym frontem.