Jaką choinkę wybrać na święta - sztuczną czy żywą i jak ją ozdobić?

Jaką choinkę wybrać na święta - sztuczną czy żywą i jak ją ozdobić?

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez charakterystycznego świątecznego drzewka, pod którym skrywamy prezenty dla najbliższych i wokół którego gromadzimy się na wspólnym kolędowaniu. Jednak wybór choinki to wcale nie taka prosta sprawa. Zastanawiamy się, czy lepiej kupić żywą czy sztuczną lub czy jest jeszcze jakaś inna możliwość. Dodatkowym zagadnieniem pozostaje jej udekorowanie. Zanim na dobre zatopimy się w świątecznych przygotowaniach, podpowiemy, jaką choinkę wybrać i jak ją ozdobic tak, by jak najlepiej odpowiadała Waszym potrzebom.

Żywa choinka

Żywa choinka Stelton Tangle


Dla niektórych osób żywa choinka to świąteczny 'must have', a według tradycji to po prostu symbol życia. Leśny zapach, rozłożyste gałęzie i głęboka zieleń igieł - to niewątpliwie największe atuty takiego drzewka. Najczęściej wybierane są jodła i świerk (rzadziej sosna), które zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w domowych przestrzeniach. Pięknie się prezentują oraz doskonale komponują z dekoracjami zarówno z naturalnego tworzywa, jak i szlachetnych materiałów. Zatem idealnie będą pasowały porcelanowe bombki duńskiej marki Kähler, którym delikatne wzornictwo i wyszukane kolory nadają eleganckiego charakteru i świetnie dopełniają pozostałe ozdoby.


Sztuczne drzewko

Sztuczne drzewko


Sztuczna choinka przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Zapewnia niezmiennie piękny wygląd przez wiele sezonów, a dzięki trwałym materiałom – wygodę użytkowania. Nieprawdą jest też, że musi ona wyglądać nijako. W ofertach sklepów możemy znaleźć coraz bardziej wyszukane rozwiązania, np. drzewek umieszczonych w gustownych drewnianych stojakach. Niewątpliwie, żywa choinka nie dla każdego będzie korzystną opcją. Potrzeba pielęgnacji, sypiące się igły, coroczny wydatek, a coraz częściej także aspekt środowiskowy sprawiają, że wiele osób wybiera właśnie to rozwiązanie. Wystarczy odpowiednia dekoracja, by prezentowała się naprawdę zjawiskowo i tworzyła niezapomniany świąteczny klimat. W tym celu doskonale sprawdzi się minimalistyczna, ale bardzo efektowna kolekcja ozdób Stelton, w której znajdziemy przestrzenne formy łączące klasyczne motywy świąteczne z nowoczesnym designem.

Wypożyczenie choinki

Wypożyczenie choinki


Czy wiecie, że istnieje takie miejsce jak wypożyczalnia choinek? Od kilku lat zjawisko wypożyczania świątecznych drzewek zyskuje na popularności. Nie bez powodu. Coraz bardziej świadomie podchodzimy do tematu ochrony środowiska, a to rozwiązanie jest skrojone na miarę naszych czasów. Otrzymujemy drzewko zasadzone w doniczce, dbamy o nie przez okres
świąteczny, a następnie oddajemy, by mogło dalej rosnąć. W ten sposób ratujemy choinki przed wycinką, nie rezygnując z tego bożonarodzeniowego symbolu. Takie niekonwencjonalne rozwiązania wymagają odpowiedniej oprawy. Kultowa włoska marka Alessi ma w swojej ofercie naprawdę oryginalne bombki, o których jakości nie trzeba nikogo przekonywać. Nieregularne kształty i barwne, bogato zdobione motywy dodadzą lekkości i finezji każdej aranżacji.


Boże Narodzenie to czas, gdy poświęcamy naszym czterem kątom naprawdę dużo czasu. Porządkujemy i dopieszczamy wnętrza, wzbogacając je o liczne akcenty, które pomogą nam poczuć tę wyjątkową atmosferę. Skorzystajmy więc z bogatej oferty dostępnych na rynku rozwiązań i dopasujmy zarówno choinkę, jak i jej dekoracje do swoich upodobań i stylu życia. Święta po swojemu – to brzmi dobrze!