Kilka wskazówek od architektów

blog-wskazowki

Każdy z Nas musiał stawić kiedyś czoła remontom i aranżacji własnego mieszkania czy też domu. Nie każdego jednak stać na usługi architekta, więc często poszukujemy ich rad w internecie. Dziś przychodzimy do Was z czterema wskazówkami od profesjonalistów. Zapoznaj się z nimi i spraw, że kolejny remont będzie przyjemnością, a decyzje o zmianach we wnętrzu będą dla Ciebie zdecydowanie łatwiejsze.

 

lampa nad stołem

Jaką lampę wybrać nad stół do jadalni? Czym kierować się przy jej wyborze?

Gdyby odpowiedź na to pytanie mogła sprowadzić się do jednego zdania to zawód architekt nie byłby potrzebny. :) Rodzaj lampy nad stołem w jadalni jest uzależniony od wielu czynników, nie tylko wizualnych, ale również praktycznych. Jeśli lokalizacja stołu w przestrzeni jest stała można pokusić się o lampę wiszącą nad nim. To najprostsza forma dostarczenia odpowiedniej ilości światła w tym miejscu, w takiej opcji zawsze pilnujemy, aby wzornictwo lampy nie konkurowało z innymi, mocnymi elementami we wnętrzu. Przy doborze odpowiedniej lampy zwracamy również uwagę na to, czy nie przesłoni ona widoku za oknem, w takiej sytuacji wybieramy lampę o ażurowej konstrukcji. Do stołu okrągłego idealnie komponuje się lampa o podstawie koła, do stołów długich, prostokątnych lubimy lampy proste typu zwis o długości przynajmniej 3/4 wymiaru stołu.

Tak więc wybierając lampę musimy brać pod uwagę wiele czynników, wizualnych i praktycznych.

Na szczęście ogrom produktów na rynku jest wystarczający, aby spełnić wszelkie kryteria jakimi się kierujemy podczas wyboru odpowiedniej lampy.

Magda | Boom.architects

http://boomarchitects.com/

wiszące doniczki

 

Jak zaaranżować pustą ścianę w salonie?

Na pustą ścianę w salonie mamy kilka trików projektowych, które zwykle dopełniają całości projektu - stosujemy lamele drewniane, które optycznie podwyższają przestrzeń lub strukturę betonu z pięknym oświetleniem albo galerię obrazów. Bardzo lubimy także sztukaterie i zieleń powieszoną w designerskich doniczkach.

Katarzyna Utecht | Linia projektowanie przestrzeni

https://www.instagram.com/linia.projektowanie/

regał

Czy istnieje jakiś sposób na ładne wyeksponowanie książek i dodatków typowo dekoracyjnych takich jak figurki? 

Moim patentem na wyeksponowanie książek i dodatków są unikatowe półki i regały, które projektuję pod każdego klienta. Dzięki temu są one niepowtarzalne i skrojone według potrzeb późniejszych użytkowników. Stawiam zarówno na oryginalność jak i funkcjonalność takiego mebla, tak aby pełnił funkcje nie tylko dekoracyjną, ale był też optymalnym rozwiązaniem do przechowywania gdy jest taka potrzeba.

Katarzyna Kuźma | Inspired Living Home 

 https://www.instagram.com/inspiredlivinghome/

wieszaki Umage

Jak urządzić mały przedpokój by był funkcjonalny i stylowy?

Przedpokój to miejsce, któremu większość osób nie poświęca uwagi – a szkoda! Zawsze wyjaśniam moim Klientom, że przedpokój to poniekąd wizytówka domu i właśnie jego urządzenie jest zapowiedzią charakteru całego mieszkania. Jeśli przedpokój jest mały lub bardzo wąski, to funkcjonale i ciekawe jego urządzenie jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak zadbać, by znajdowały się w nim niezbędne elementy wyposażenia, które usprawnią i umilą korzystanie z tej przestrzeni, jak np.: dobrze dobrane lustro, stylowy wieszak (jeśli nie ma miejsca na szafę), mała konsolka do odłożenia kluczy i korespondencji i stojak na parasole. Jeśli jest nieco więcej miejsca to może pojawić się również szafka na buty i siedzisko. A całości powinno dopełniać ładne oświetlenie.

Marta Lindner | Manufaktura Architektury

www.m-ar.com.pl