Modna łazienka 2021

lazienka 2

Chociaż rok 2021 dopiero zawitał w kalendarze, już wiadomo, że będzie on niósł za sobą istotne zmiany na płaszczyźnie wyposażenia i wykończenia wnętrz. Chociaż o trendach na 2021 roku możesz już przeczytać na blogu Czerwonej Maszyny -trendy 2021, magia naturalności w Twoim wnętrzu, z tego artykułu dowiesz się, jak wyposażyć jedno, konkretne pomieszczenie, które zazwyczaj sprawia najwięcej problemów, choć szczyci się niewielkim metrażem - łazienka. Jakie elementy designu koniecznie muszą znaleźć się w łazience w nowym roku, by wpisywała ona się w modowe kanony? Przeczytaj koniecznie!

Kolory Pantone

Specjaliście z Pantone Color Institute co roku wybierają jeden kolor, który według przewidywań stanowić będzie najmodniejszy odcień sezonu. Coroczne przewidywania bazowane są na bardzo zróżnicowanych źródłach, takich jak nowi artyści, przemysł modowy, a nawet istotne wydarzenia sportowe. W tym roku jednostka organizacyjna Pantone wybrała aż dwa kolory - Ultimate Grey, czyli chłodny odcień szarości oraz Illuminating, słoneczna żółć. To ciekawe skontrastowanie pełnego ciepła żółtego z minimalistyczną betonową szarością ma wskazywać nową drogę życia w 2021 roku - nadzieję i stabilizację.

Tu znajdziesz produkty w kolorach Pantone 2021 >>

Paleta kolorów Pantone to uniwersalny sposób identyfikacji kolorów. Zawiera aż ponad 1700 odcieni oznaczonych numerami, dzięki czemu można jednoznacznie określić pożądaną barwę. Całą paletę bez problemu odnajdziesz w internecie.

Oprócz tego, w 2021 roku będzie modna eksplozja koloru - utrzymanie pomieszczenia w jednej barwie, niekoniecznie za pomocą kolorów ścian. W łazience świetnym akcentem kolorystycznym są tekstylia - dywaniki łazienkowe, ręczniki kąpielowe. W serii Kela Livana pojawią się między innymi miętowy i różowy - w sam raz na podkreślenie pastelowego uroku łazienki. Jeśli kochasz mocniejsze akcenty kolorystyczne, sprawdź akcesoria łazienkowe z kolekcji Origami - ceramiczne dozowniki do mydła, kubeczki na szczoteczki i mydelniczki w kolorze turkusowym na pewno będą przyciągać spojrzenia!


drewno

Kamień, drewno, rattan - wszystko, co naturalne

Rok 2021 zdecydowanie należeć będzie do wszelkich połączeń z naturą. W modzie będą kwiatowe i roślinne printy - zarówno na tapetach, płytkach, jak i tekstyliach - a także naturalne materiały.

Łazienka jak żadne inne pomieszczenie daje możliwość wykorzystania tego trendu. Kamień można w niej włączyć w design na tyle różnych sposobów! Ciemne kamienie mogą stworzyć lekko “jaskiniowy” klimat pod prysznicem, a jasny marmur bądź piaskowiec rozjaśni pomieszczenie, wkomponowany w łazienkowy blat. Jeśli natomiast nie chcesz przytłaczać łazienki chłodem i ciężkością kamieni, dobrze wyglądać też będą drobne akcesoria, np. marmurowy kubeczek na szczoteczki, dozownik do mydła czy marmurowa mydelniczka.

Chociaż niektórzy dalej boją się wykorzystywać w łazience drewna, zwłaszcza na podłodze, nic tak nie ociepla pomieszczenia kąpielowego jak naturalne panele lub parkiet. Szczególnie elegancko wyglądają bejcowane na ciemne odcienie. Badania naukowe wykazały, że niektóre rodzaje drewna, takie jak sosna, jodła i modrzew wykazują działanie antybakteryjne, dlatego nie należy obawiać się o rozwój pleśni i wilgoci. Należy tylko dbać o odpowiednią konserwację. Dodatkowo, w 2021 roku do łask wróci również rattan. Jeśli twoja łazienka jest na tyle duża, by pozwolić sobie w niej na umieszczenie rattanowego krzesła przed toaletką, koniecznie to zrób! W przypadku mniejszych metraży wystarczająco sprawdzi się rattanowy kosz na pranie.

Powiewy industrialnego designu wciąż będą pojawiać się w modnym designie na 2021. Połączenie metalu z ciepłem drewna jest hitem nr 1, nawet w łazience! W łazienkowej serii Kela Oak zaprezentuje się mieszanka metalu i dębowego drewna, która idealnie wpasuje się w standardy nowego roku.

W 2021 cenić również będziemy rośliny doniczkowe. Głównie ze względu na chęć większego zjednoczenia z naturą, jednak wytwarzają one też tlen. Domy w tym nowym roku obfitować będą w doniczkową zieleń w każdym pomieszczeniu - nawet łazience!

pokój

Pokój kąpielowy pełen spokoju i relaksu

W 2021, po doświadczeniach pandemii, jeszcze bardziej ceniona będzie otwarta przestrzeń. Z tego względu w domach zacierane będą granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Może zdarzyć się, że kuchnia będzie łączyć się w dyskretny sposób z jadalnią, która z kolei tylko częściowo oddzielona będzie od salonu. To otwarcie planów ma dawać iluzję przestrzeni, której tak brakowało wszystkim w roku ubiegłym.

Z łazienkami będzie podobnie. Chociaż jest to miejsce prywatne, zazwyczaj dobrze ukryte, w tym roku nastąpi lekkie zmieszanie “salonu kąpielowego” i sypialni. Oznacza to, że łazienka tak naprawdę będzie częścią innego intymnego pomieszczenia, a oddzielać ją będzie od reszty np. delikatny parawan. Koniec z wyraźnymi granicami i ścianami. Relaks domowego SPA może być spotęgowany uczuciem obcowania równocześnie z architekturą i naturą, jeśli zdecydujesz się na przeszklenia.

Zabudowane wanny powoli odchodzą w zapomnienie. W tym roku królować będą formy wolnostojące! Jeśli chcesz wprowadzić element retro w swoje łazienkowe 4 ściany, wybierz wannę na nóżkach. Jeśli jednak inne akcesoria łazienkowe będą już mocno przyciągać uwagę, postaw na minimalistyczną, zwykłą, białą formę wanny.

łazienka

Obłe kształty w vintage’owej formie

Jak zostało już powiedziane w artykule o trendach na 2021 rok, przez kolejne 12 miesięcy będziemy doświadczać zamiłowania obłymi, krągłymi kształtami. Będzie się to wyrażać w formie okrągłych puf i owalnych foteli, które nagle zatracą swoją kanciastość, a także w kształcie luster, obrazów na ścianach czy nawet lamp.

Ten designerski odwrót od form geometrycznych może spokojnie wiązać się ze stylem kojarzonym z latami 20. - a więc art deco. W łazience można wprowadzić go nie tylko poprzez idealną symetrię, ale także lekki przepych w dodatkach. Złoto i eleganckie ozdobne akcesoria w dużej ilości (np. złoty dozownik do mydła), komponować się będą idealnie z ciemną oprawą pomieszczenia.