Meble w duńskim stylu – poznaj markę UMAGE

1. Umage reinkarnacją Vita Copenhagen

Salon z meblami Umage

Marka Vita Copenhagen, znana z oferty pięknych lamp rozbudowała asortyment i zmieniła swą nazwę na nową, odzwierciedlającą ważne dla firmy wartości. Sprawdźmy co za tym stoi.

Projekty marki UMAGE (niegdyś Vita Copenhagen) założonej w Danii w 2008 roku są głęboko zakorzenione w miejskim krajobrazie i surowej naturze, która otacza stolicę. Lokalizacja głównej siedziby firmy znajduję się bowiem w samym sercu tętniącej życiem Kopenhagi. Cała miejska natura wibruje w każdym z projektów: stonowane kolory, kształty, tekstury, wzory, uderzające kontrasty i subtelne podobieństwa, światło, ciemność oraz cienie. 

W roku 2018 firma podjęła decyzję o zmianie nazwy na Umage, a do oferty lamp dołączono również meble i akcesoria w skandynawskim stylu. Właściciele o zmianie nazwy mówią:

"Zdecydowaliśmy zmienić naszą nazwę, ponieważ wierzymy, że wszystkie rzeczy na świecie, które czynią życie wspaniałym robią ludzie, którzy są gotowi pójść o krok dalej i podjąć wyzwanie. W języku duńskim jest piękne słowo, które to określa – Umage, co oznacza wysiłek extra. I to jest dokładnie to, co staramy się robić każdego dnia. Tak zmieniamy świat. Umage".

2. Szacunek do natury z której płynie inspiracja

Lampy Vita Copenhagen Eos

Każdy z nas wiele czasu spędza codziennie w mieszkaniach, domach oraz w pracy, ale natura zawsze jest wspomnieniem wolności i przestrzeni. Dlatego produkty UMAGE wśród których przebywamy mają nas każdego dnia przenosić w świat otaczającej przyrody. Pomyśl o spokojnym lesie oraz jego majestatycznych drzewach zmieniających się w zależności od pory roku o nordyckich wybrzeżach z piaszczystymi plażami oraz wodami... Muszle, fale, kwiaty i rośliny – wyobraź sobie to wszystko a dostrzeżesz to samo w projektach marki Umage.

Umage jest miejscem w którym piękne duńskie wzornictwo w skandynawskim stylu, ascetycznym klimacie wraz z wysokiej jakości materiałami oraz dbałością o środowisko doskonale ze sobą współgrają. Lampy zapakowane są w małe kompaktowe pudełka, które można ponownie wykorzystać. Dzięki temu koszty przechowywania i transportu są zoptymalizowane co powoduje, że produkty nie tracą na wysokiej jakości i pozostają dostępne dla większości. Pomysł który zrodził się w głowach twórców okazał się genialny, poprzez większą dostępność marka stała się bardziej rozpoznawalna.

3. Meble w skandynawskim stylu – nowe oblicze UMAGE

Salon w naturalnym stylu Umage

Zmiany przyniosły ze sobą nowe projekty. Marka UMAGE wprowadziła do swojej oferty meble.

Wysmakowana estetyka, prosta i funkcjonalność, czyste subtelne linie i piękny kunszt. Duński design został przedstawiony w nowym świetle, a każdy z projektów posiada swoją własną historię.

Kolekcja Lounge Around to seria sof i dodatków, które możesz łączyć ze sobą wedle upodobań. W ofercie znajdują się minimalistyczne sofy do których możesz dobrać dedykowane im dodatki, takie jak poduszki, kieszenie, stoliki czy nawet lampę którą zamontujesz nad sofą. Wszystkie dodatki mają dla siebie przewidziane miejsce w ramie sofy, więc nie ma trudności z ich zamocowaniem.

Zobacz sofę Lounge Around w „ascetycznej” oraz „barokowej” odsłonie:

Sofa Umage Lunge bez dodatkówSofa Lounge bez dodatków

Sofa Umage Lunge ze stolikiem, lampą i kieszeniąSofa Lounge ze stolikiem, lampą i kieszenią

Meble UMAGE tworzą w pomieszczeniu harmonijną kompozycję. Bez względu na to jakie meble z oferty wybierzemy, będą doskonale ze sobą współgrały. Równocześnie każdy mebel z osobna to niezwykle charyzmatyczny projekt, który będzie wyrożniał się we wnętrzu.

Stonowane kolory i naturalne materiały są domeną mebli UMAGE. Sam możesz to sprawdzić!

Wejdź do wirtualnego pokoju Umage