Duński design refleksyjny - poznaj &tradition

Duńskie meble i oświetlenie - nowości &Tradition

&tradition - młoda duńska marka co rok wprowadza do oferty 2 typy produktów: meble wg oryginalnych projektów złotej ery architektury XX wieku i całkiem nowe, świeże propozycje spod ręki światowej sławy projektantów. &tradition łączy tradycje z nowoczesnością stosując stare rzemieślnicze technologie produkcji i najwyższej jakości materiały z zaskakująco nowoczesnym podejściem do istoty przedmiotu. Jeśli istniałoby pojęcie design'u refleksyjnego to &tradition byłoby znakomitym jego przedstawicielem. Poznaj projekty z kolekcji na rok 2018!

Fotel Little Petra – organiczny design w stylu Funkis

Fotele &tradition Little PetraFotel Little Petra powstał w1938 roku. Od razu zyskał uznanie Danish Cabinetmakers' Guild i został doceniony na wystawach w Nowym Jorku i Berlinie. Mały fotel zaprojektowany przez Viggo Boesena należy do nielicznej grupy mebli stworzonych przez tego architekta. Nazwany na cześć teściowej Boensena fotel Little Petra stał się znakomitym przykładem stylu Funkis – duńskiej wersji popularnego funkcjonalizmu który opanował świat architektury lat trzydziestych. Organiczny design, zaokrąglona forma i przytulna tapicerka, stanowiły wyzwanie dla minimalistycznej estetyki ruchu Bauhausu.

Jak sama nazwa wskazuje, fotel Little Petra ma mniejszy rozmiar niż konwencjonalne fotele wypoczynkowe, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w niewielkich wnętrzach.

Wazony True Colour – dwa prawdziwie różne oblicza metalu

Wazony &tradition True Colour

True Colour to nowa seria siedmiu wazonów od Lex Pott dla marki & tradition. Każdy nich jest wykonany z innego metalu - miedzi, stali, mosiądzu i aluminium.  Metalowe wazony True Colour powstają w bardzo ciekawy sposób: jedną część wazonu poddaje się oksydacji, a drugą poleruje na wysoki połysk. Dzięki temu możemy zobaczyć dwa oblicza tego samego materiału, które zaskakująco współgrają pomimo dużego kontrastu. W kolekcji True Colour widzimy prawdziwe kolory każdego metalu, zarówno w stanie polerowanym, jak i utlenionym. True Colour to również gra kontrastów pomiędzy szorstką, organiczną, utlenioną fakturą, a jej połyskującą, gładko wypolerowaną wersją.

Mezcla – gdy spotykają się różnice

Stoliki &tradition Mezcla

Hiszpańskie słowo Mezcla oznacza: mieszanka. Taka właśnie jest kolekcja stolików na jednej nodze  Jaime Hayon'a, którego zamierzeniem było połączenie różnego rodzaju materiałów, kolorów i rozmiarów. Kolekcja składa się z trzech rodzajów stolików kawowych i stołu do jadalni. Wykonane są z kombinacji aluminium, trawertynu, mosiądzu, terakoty i marmuru Nero Marquina. Kolekcja Mecla w swoim idealnym połączeniu jest niczym spotkanie różnych osób przy jednym stole.

Palette – kalejdoskop złożoności

Stoliki &tradition Palette

W świecie, w którym wszyscy pędzimy i uczymy się działać szybko na wielu poziomach, przedmioty które nas otaczają muszą nadążyć za nami. Tak właśnie pomyślał projektant Jaime Hayon tworząc kolekcję Palette zaprojektowaną tak by uchwycić ruch. Seria mebli Palette została zainspirowana kinetycznymi rzeźbami Alexandra Calder"a.

Rzeźba kinetyczna Alexandra CalderaRzeźba kinetyczna Alexandra Caldera, źródło http://www.aestheticamagazine.com

Równoważy różne kształty i materiały. Różnobarwne części biurek, stołów i stolików z kolekcji zostały umieszczone na różnych wysokościach i połączone lekką, metalową konstrukcją. Palette to cudowna mieszanka królewskich materiałów. Meble wykonano z połączenia polerowanego marmuru Nero Marquina lub szlifowanego marmuru Bianco Carrara z satynowym polerowanym mosiądzem lub jesionowym fornirem. Podstawa wykonana jest z malowanych proszkowo stalowych rurek, co stanowi nowoczesny akcent w tym kolażu kontrastów i nawiązanie do rachitycznych ramion Calder'owskich rzeźb. W tym roku do rodziny Palette dołączyły wysokie stoliki pomocnicze, oraz biurka i stoliki w ciepłej, jesiennej kolorystyce. Jesion został zastąpiony orzechem i zestawiony z połyskującym mosiądzem oraz eleganckim marmurem.