Com4tclick, czyli ergonomiczna poduszka pod nadgarstek

Ból nadgarstka podczas pracy z myszką komputerową jest tak nieznośny, że nie wiesz już jak sobie z nim radzić?
Chcesz, aby codzienna praca przy komputerze była komfortowa i przyjemna?

Pani Magdalena znalazła rozwiązanie, które z pewnością pozwoli Ci poczuć swobodę ruchów i przy okazji uciechy oko!

Com4tclick, czyli poduszka pod nadgarstek, to gadżet z programu "Kto to kupi?", dzięki któremu uciążliwy ból ręki i nadgarstka podczas pracy przy komputerze, to już przeszłość.

Pani Magdalena opowiada o swoim produkcie z wielką pasją, ponieważ sama borykała się z problemami bólu nadgarstka przez długi czas, aż w końcu pojawił się pomysł, który zrewolucjonizował jej pracę przy komputerze.

Skąd wziął się pomysł na nazwę marki Com4tclick? Czy to Pani autorski pomysł, czy wpadł do głowy pewnego dnia, czy może był to długi proces?

Nazwa com4tclick® powstawała dosyć długo. Pierwotnie miały to być „podpórki” pod nadgarstek – nazwa idealnie zbieżna z moim nazwiskiem i ich funkcją, ale nie była to nazwa spełniająca moje wyobrażenie o nazwie marki. Pojawiło się chyba z kilkadziesiąt różnych nazw, wszystkie sprawdzałam pod kątem ich występowania i zastrzeżeń w urzędach patentowych. W końcu powstała nazwa: com4tclick - jest połączeniem „com” z występującymi końcówkami adresów stron internetowych – co wiąże się nierozerwalnie ze środowiskiem komputerowym mojego produktu, „4t” było takim „złamaniem” nazwy w środku wyrazu, który miał niejako odróżniać ją od „zwykłych” wyrazów, połączenie „com” i „4t”: „com4t” to komfort, „click” ponieważ pierwszym produktem była poduszeczka pod nadgarstek do pracy (klikania) z myszką komputerową. Całość to po prostu „komfortowe klikanie” – com4tclick® – ludzie na całym świecie przeczytają ten napis tak samo i tak samo go zrozumieją. Co niezwykle istotne – takiej nazwy nikt nie wymyślił i nie była ona przez nikogo wcześniej zastrzeżona.

Jak powstał pomysł na samo wypełnienie gorczycą i siemieniem lnianym poduszeczek? Czy te materiały faktycznie pomagają w rehabilitacji przez swoje zdrowotne właściwości?

Pomysł pojawił się spontanicznie. Borykałam się przez niemal rok z bardzo dużym i uciążliwym bólem nadgarstka od pracy z myszką. Nie wiem czemu nie wpadłam na pomysł pójścia do lekarza – wydawało mi się, że to po prostu jakieś permanentne przeciążenie w dłoni i nadgarstku i najpewniej nikt mi na to nic nie poradzi. I teraz z perspektywy czasu uważam, że dobrze się stało, bowiem szukałam rozwiązań tego problemu we własnym zakresie. Po wielu różnych sposobach, którymi miałam nadzieję pozbyć się tego problemu a które nie przyniosły żadnych efektów, bardzo poważnie zaczęłam zastanawiać się nad przerzuceniem się na pracę lewą dłonią. Jednak – i to był ten przełomowy moment – pomyślałam, że zrobię sobie poduszeczkę sama i wypełnię ją gorczycą, tak jak miałam wypełnioną gorczycą matę do spania. Ponieważ najczęściej o czym pomyślę to od razu muszę zrobić, ręcznie uszyłam pierwszą poduszeczkę, ale z braku w tym pierwszym momencie gorczycy najpierw wsypałam do niej siemię lniane. Okazało się, że wypełnienia nie musi być dużo – wręcz przeciwnie – powinno go być tylko tyle, aby neutralnie podpierać dłoń z nadgarstkiem – cóż to była za ulga!!! Już za chwilę zaopatrzyłam się w dużą ilość gorczycy (przy okazji zrobiłam chyba najostrzejszą na świecie musztardę), którą wypełniłam poduszeczkę, Okazało się, że poduszeczka z samą gorczycą była zbyt lekka, za to w połączeniu z siemieniem lnianym stała się idealna. W późniejszym czasie doszła do tej mieszanki jeszcze mięciutka i malutka łuska prosa, która pięknie wypełnia przestrzenie pomiędzy większymi ziarnami.

Gorczyca już od wieków jest doceniana za swoje lecznicze właściwości – i te działające na ciało człowieka od zewnątrz jak i od środka. Ma właściwości rozgrzewające, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Stosowana jest w leczeniu stanów zwyrodnieniowych stawów, w zmożonym napięciu  mięśni, w schorzeniach neurologicznych, nerwobólach. Ponadto poprawia ukrwienie i dotlenienie każdej komórki w obrębie swojego działania przez co zwiększa efekty rehabilitacji, normalizuje napięcie mięśniowe. Zmniejsza wrażliwość na zmianę warunków biometeorologicznych oraz przeciwdziała szkodliwemu promieniowaniu. Tak samo siemię lniane używane jest choćby do okładów przy odleżynach, do kąpieli i jako lekarstwo na choroby układu trawiennego. O właściwościach prozdrowotnych wszystkich składników można przeczytać niezliczone publikacje np. w Internecie.

Czy taka poduszeczka pomaga każdemu? Bez względu na wiek i stopień zaawansowania problemów z nadgarstkiem?

Jestem pewna, że pomoże każdemu pod warunkiem, że przed pierwszym użyciem spersonalizuje tę poduszeczkę do swojej dłoni i nadgarstka. Jest to niezwykle istotne, ponieważ najważniejszą cechą tej poduszeczki jest jej idealne – ergonomiczne dostosowanie do nadgarstka osoby, która na niej pracuje. Wiek, wielkość dłoni, stopień zaawansowania problemów z nadgarstkiem nie mają tu znaczenia. Ideałem byłoby mieć w trakcie pracy dłoń z nadgarstkiem uniesione w powietrzu, a kłaść na blacie tylko przy pauzowaniu – jednak w praktyce przy kilku lub kilkunastogodzinnej pracy jest to niewykonalne. Rozwiązaniem jest com4tclick® Poduszeczka po usypaniu ziarna i wyprofilowaniu pod konkretny nadgarstek staje się takim neutralnym dla układu kostro-stawowego podparciem. Jest na tyle komfortowa, że zapomina się, iż jest pod nadgarstkiem. Pracujemy na niej w ten sposób, że kładziemy na środku poduszeczki podstawę dłoni z nadgarstkiem a palcami chwytamy mysz, to wystarczy aby swobodnie operować myszą w zakresie niedużych ruchów. Jeśli natomiast potrzebne jest bardziej zamaszyste bieganie z myszą po blacie biurka – śmiało możemy to robić – bowiem poduszeczki nie są przeciwpoślizgowe, zatem poduszeczka rusza się wraz z naszym nadgarstkiem.

Z com4tclick korzystają osoby pracujące zawodowo przy komputerze, gracze komputerowi – tu jednak to raczej rodzice zaopatrują ich w poduszeczki myśląc świadomie o zdrowiu swoich latorośli,  osoby u których zdiagnozowano Zespół Cieśni Nadgarstka oraz po operacjach ZCN, osoby mające zgrubienia i deformacje dłoni z nadgarstkiem, oraz te osoby, które myślą perspektywicznie o profilaktyce, która jest tańsza i przyjemniejsza niż rehabilitacja.

Czy materiały użyte do wypełnienia poduszki mogą być uczulające?

Do tej pory nie spotkałam się z kimś, kto miałby uczulenie na którykolwiek ze składników użytych do produkcji poduszeczek. Jednak to każdy we własnym zakresie musi stwierdzić, czy coś może go uczulać kontaktowo lub wziewnie – takie mamy czasy, że możemy być uczuleni na wszystko.

Jakie właściwości w przypadku kontaktu z nadgarstkiem ma dodatek bursztynu?

Użyty do jednej z wersji com4tclick’ów® 5% dodatek bursztynu bałtyckiego nieszlifowanego łagodzi bóle reumatyczne, mięśni, stawów, ma właściwości przeciwzapalne. Jako jedyny wśród żywic kopalnych zawiera 3-5% kwasu bursztynowego – substancji leczniczej o wielorakim działaniu. Bursztyn nieszlifowany wzmaga działanie gorczycy, dlatego też stosowanie wyrobów gorczycowych w połączeniu z bursztynem daje najlepsze rezultaty terapeutyczne.