Nostalgicznie: Tivoli by Normann Copenhagen

Figurki Tivoli by Normann Copenhagen

Duńska marka Normann Copenhagen od 1999 roku zachwyca umiejętnym połączeniem oryginalnego designu wyposażenia domu z funkcjonalnością przedmiotów w codziennym użytkowaniu. Jesienią 2018 w ofercie sklepu Czerwona Maszyna zagości nowa kolekcja TIVOLI inspirowana sentymentalną poetyką słynnego duńskiego parku rozrywki.  Obejrzyj zdjęcia prototypów, dowiedz się jak powstał koncept Tivoli i odczytaj bogatą symbolikę nowości!

W zaczarowanych Ogrodach Tivoli

 Inspiracją do stworzenia kolekcji były Ogrody Tivoli w Kopenhadze, których magiczny i nostalgiczny klimat idealnie znalazł odzwierciedlenie w estetyce produktów. Ogrody Tivoli to drugi najstarszy park rozrywki na świecie, znajdujący się w  samym sercu duńskiej stolicy. Otwarty 15. sierpnia 1843 roku zaaranżowany z wielkim rozmachem, wyznaczył trendy w branży rozrywkowej i stał się wzorem dla projektowania dużych obiektów rekreacyjnych.

Mapa Ogrodów Tivoli

Niezwykła atmosfera Ogrodów Tivoli to przede wszystkim zasługa ciekawej architektury z licznymi stylizowanymi pawilonami, orientalnymi motywami zdobień. Budynki w stylu wyobrażonego Orientu usytuowane wśród urokliwych ogrodów wypełnionych kwiatami i ozdobnymi roślinami, z alejkami, fontannami, altankami, miejscami do odpoczynku, kawiarenkami i magicznie świecącymi po zmroku lampionami tworzą wspaniałą przestrzeń do wypoczynku. Najbardziej charakterystycznymi budynkami w Tivoli są: Nimb wzorowany na pałacu Taj Mahal oraz Teatr Pantomimy w stylu chińskim. Czar przeszłości przywołuje samo wejście:

Wejście do Ogrodów Tivoli

Oprócz magicznego wystroju Tivoli może pochwalić się licznymi atrakcjami typowymi dla lunaparków. Wyjątkową atrakcją jest m.in. przejażdżka na jednym z najstarszych drewnianych roller coasterów. W parku znajdziemy szeroki wybór karuzel, samochodzików, kolejek i gier. Wieczorami swe podwoje otwiera teatr pantominy, a hala koncertowa oferuje znakomite doznania akustyczne dla melomanów. W jej podziemiach zwiedzać można niezwykłe akwarium pełne kolorowych ryb oraz roślin. Park na przestrzeni lat zachował swój klimat i spacerowanie po jego alejkach zarówno w dzień, jak i po zmroku przy rozświetlonych lampionach oraz lampeczkach to niezwykła podróż w czasie. Wiekowe atrakcje, zbudowane głównie z drewna, relikty przeszłości mijane na każdym kroku i urok dawnych lat niczym ze starego filmu to wszystko sprawia, że zwiedzający na kilka godzin przenoszą się do bajkowego świata ze snów.

Miejsce pełne inspiracji

Niezwykły klimat ogrodów odnajdziemy w kolekcji TIVOLI by Normann Copenhagen, która jednocześnie inauguruje powołanie nowej marki.

Lampiony Tivoli by Normann Copenhagen

Oferta obejmuje ponad 300 przedmiotów, a wśród nich szklane lampy, tekstylia, zastawy stołowe, flakoniki do perfum, figurki, oraz inne akcesoria dekoracyjne. Wzorując się na popularnych motywach dekoracyjnych znanych z Ogrodów Normann Copenhagen miesza i łączy style, a ich różnorodność tworzy harmonijną i energetyczną całość.

Porcelana Tivoli by Normann Copenhagen

Eklektyzm Tivoli został pięknie odzwierciedlony w tej kolekcji.  Zanim powstały gotowe produkty cały zespół projektowy spędził czas w Ogrodach i jego archiwach, aby pełen inspiracji rozpocząć prace, które przeszły długi proces oceniania, testowania oraz poprawiania. Dzięki temu w tej wyjątkowej kolekcji znajdziemy wiele stylów, kolorów, wzorów i kształtów, a także materiałów od błyszczących metali po ciepłe drewno czy miękkie tkaniny i ponadczasową porcelanę.

Lampy Tivoli by Normann CopenhagenTace i dekoracje Tivoli by Normann Copenhagen