Blok na 9 noży Global GKB, czarny

GKB-52CB Global Global
589.00 PLN
589,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
GKB-52CB
Wymiary
27 x 25,4 x 9,8 cm
Materiały
Stal szlachetna

Opis produktu

Ten praktyczny i przy tym niezwykle elegancki blok kuchenny posiada 9 otworów na profesjonalne noże Global oraz dodatkowy otwór na parę nożyczek (lub pręt ostrzący). Pomieści noże o różnej szerokości – ale nie dłuższe niż 24 cm. Ciekawy kształt bloku zaprojektowano w formie czarnego żaglowca, dzięki czemu pięknie prezentuje się on w nowoczesnych, ale i bardziej tradycyjnych kuchniach.
Czarną powierzchnię (a’la kadłub) ozdobiono białymi punkcikami, które ładnie kontrastują i z kadłubem i z czarną, antypoślizgową podstawą. Podstawę można wygodnie zdjąć, co sprawia, że czyszczenie bloku jest wyjątkowo proste i szybkie (nie trzeba dodatkowo myć otworów po nożach).

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię