Budzik Rosendahl LK Arne Jacobsen

43670 Rosendahl Rosendahl
634.00 PLN
634,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
43670
Wymiary
Ø 11 cm
wysokość 12 cm
Materiały
Tworzywo sztuczne PMMA, tworzywo sztuczne ABS, metal

Opis produktu

Rosendahl LK Arne Jacobsen - designerski budzik utrzymany w stylistyce retro: z charakterystycznymi nóżkami złączonymi ze sobą na stabilnym, metalowym statywie. Przykuwa wzrok szeroką, lśniącą ramą wykończoną w bieli oraz ultrawyrazistym cyferblatem. Białe tło kontrastuje z czarnymi oznaczeniami godzin (cyfry arabskie pisane „ręcznie” – czcionka nostalgiczna) i czarnymi wskazówkami z niezabudowanym wnętrzem, co sprawia, że godzinę odczytuje się na nim wyjątkowo łatwo.
Wyposażony w światełko LED z czujnikiem ruchu (aby je włączyć należy zbliżyć rękę 1 cm nad zegarem). Posiada funkcję drzemki.
Szybka wykonana z nietłukącego tworzywa PMMA.
Zasilanie: 2 baterie AA (brak w zestawie).
Skandynawski minimalizm z „duszą”.

Marka

Rosendahl to duńska marka znana głównie z dwóch linii produktów -niezwykle rozbudowanej kolekcji Rosendahl Grand Cru – obejmującej zastawę stołową i akcesoria do kuchni w eleganckim stylu, oraz kolekcji zegarów i budzików zaprojektowanych przez Arne Jacobsen’a. Obie linie charakteryzują się znakomicie spójnym, minimalistycznym designem i świetną jakością wykonania.

Zastawa stołowa Rosendahl Grand Cru to talerze, filiżanki, miski, sztućce,  a także kieliszki karafki i dodatki na stół: przyprawniki , termosy, serwetniki. Z powodu swej różnorodności Rosendahl Grand Cru znalazła zastosowanie nie tylko w domu, lecz także jako zastawa stołowa do biura  i do sal konferencyjnych.  Uzupełnieniem kolekcji są dopasowane stylistycznie naczynia których używa się głównie w kuchni (naczynia żaroodporne, pojemniki kuchenne) - tak estetyczne, że można w nich także serwować potrawy na stół.

Zegary i budziki Arne Jacobsen’a  osiągnęły sukces dzięki swej wyrazistej, klasycznej elegancji. Kolekcje Bankers, City Hall, Station czy Roman mają ponadczasowe formy i łatwo je dopasować do różnych wnętrz.

Projektant

Arne Jacobsen to światowej sławy projektant i architekt. Najważniejszy prekursor modernizmu w Danii. Zajmował się projektowaniem sztuki użytkowej, osiedli mieszkalnych oraz obiektów przeznaczonych do użytku publicznego. W swoich pracach zwracał szczególną uwagę na zachowanie proporcji. Jego zdaniem to właśnie one wyrażały piękno budynków oraz przedmiotów. Arne Jacobsen stworzył kultowe krzesła i fotele, a także kolekcję „Cylinda”, która urzeka prostym, cylindrycznym kształtem. Projekty Arme Jacobsena do dziś są uważane za synonim ponadczasowej klasy i elegancji.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię