Butelka na wodę z wkładem węglowym Black + Blum Eau Good w pokrowcu 0,6 l, czerwona

EGG004 Black + Blum Black + Blum
179.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
EGG004
Wymiary
Pojemność 0,6 l
Ø 9 cm
wysokość 25,3 cm
Materiały
Szkło borokrzemowe, korek, stal, silikon, neopren
Ograniczenia

Opis produktu

Butelka na wodę z wkładem węglowym Black + Blum Eau Good, to świetna propozycja dla osób, które chcą być bliżej ekologii.

Wyposażona w filtr węglowy, z tzw. "białego węgla", który pochłania jony chloru i zanieczyszczenia, ale w zamian uwalnia m. in. żelazo, wapń i magnez.
Węgiel nie bez powodu nazywany jest aktywnym - posiada porowatą powierzchnię (1 gram = równowartość 500 m2), co sprawia, że zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia wody i zapewnia odpowiednie pH.
Korpus butelki został wykonany ze szkła borokrzemowego, które jest odporne na uszkodzenia. Zatyczka, to naturalny korek, silikonowa uszczelka w kolorze czerwonym oraz blokada korka wykonana ze stali nierdzewnej.
Butelka wyposażona jest w czarny pokrowiec wykonany z neoprenu, który nie tylko świetnie wygląda i chroni butelkę, ale również ją izoluje.

Czyszczenie butelki jest bardzo proste - wystarczy myć ją ręcznie z dodatkiem delikatnego płynu do naczyń oraz szczotki do butelek. Aby zapobiec pleśnieniu naturalnego korka, nieużywaną butelkę  należy zostawić otwartą, a samo sylikonowe zwieńczenie korka od czasu do czasu sparzyć gorącą wodą.
Nie należy pić filtrowanej wody starszej niż 1 dzień.


Maksymalny czas działania wkładu węglowego, to 6 miesięcy (przy napełnianiu 1 x dziennie), po 3 miesiącach należy gotować go przez 10 min., wysuszyć na słońcu i można ponownie używać. Po pół roku filtr można wykorzystać np. jako nawóz do kwiatów.
Do butelki można wlewać tylko chłodną wodę, ponieważ gorąca wpływa negatywnie na absorbcję substancji chemicznych.

Butelka przeznaczona wyłącznie do pitnej wody kranowej – nie używać do wody ze źródeł zewnętrznych (rzek, jezior), ani do wód smakowych, czy soków.

Za jego pomocą zamienisz zwykłą wodę z kranu w zdecydowanie korzystniejszą dla zdrowia i smaczniejszą.

Najważniejsze cechy butelki:

  • średnica - 9 cm
  • wysokość - 25,3 cm
  • materiał - szkło borokrzemowe/korek/silikon/neopren
  • kolor - czerwony
  • pojemność - 0,6 L

 

Marka

Angielsko-szwajcarska marka Black + Blum mieści się od 1998 roku w Londynie, niekwestionowej stolicy światowego designu. Kreatywne projekty i nieszablonowe wzornictwo autorstwa Dana Blacka i Martina Bluma zostały docenione przez krytyków designu i nagrodzone wieloma prestiżowymi trofeami: m.in. Homes & Gardens Design Award 2011 czy Housewares Design Award 2012. Tworzone z myślą o tym, by każdemu produktowi nadać unikatowy charakter i własną duszę! Black + Blum to prawdziwa ikona dobrego designu której nie mogło zabraknąć w ofercie sklepu Czerwona Maszyna.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię