Ceramiczna ostrzałka wodna Global MinoSharp Plus 3, czarno-czerwona

550/BR Global Global
245.00 PLN
245,00 zł
Dostawa +14,90 zł
Wysyłka: natychmiast. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w następnym dniu
Zamów przez tel. 123 124 000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
550/BR
Wymiary
Niebieskie koło: grube ziarno
brązowe koło: średnie ziarno
żółte koło: drobne ziarno
Materiały
Ceramika

Opis produktu

Trójfazowa, ceramiczna ostrzałka wodna Global MinoSharp Plus 3, która składa się z trzech kamieni o różnej gradacji. Niebieskie koło o grubej ziarnistości będzie odpowiednie do początkowego etapu ostrzenia bardzo tępych noży. Kamień brązowy o średniej ziarnistości przygotuje noże do codziennych prac kuchennych. Drobnoziarnisty kamień w kolorze żółtym zadba o gładką krawędź oraz maksymalną ostrość powierzchni tnącej. Woda umożliwi szybsze naostrzenie noży, a odpowiednio wycięte otwory zadbają o dobry kąt ostrzenia. Dodatkowo ostrzałka została wyposażona w praktyczny uchwyt oraz gumowaną podstawę, która zapewni stabilność oraz odpowiednią przyczepność do powierzchni płaskiej. Narzędzie nadaje się do ostrzenia wszystkich rodzajów noży, z wyjątkiem tych o szlifach jednostronnych, np. tradycyjnych noży japońskich.

Przed rozpoczęciem ostrzenia należy wlać wodę do przezroczystej komory. Ważne jest, aby nie dociskać noża zbyt mocno, ponieważ może to uszkodzić koła. Zaleca się przesuwanie ostrza 7-8 razy na każdym kole – najpierw niebieskim, potem brązowym, a następnie żółtym (dla noży Global). Noże innych marek przesuwać po 15 razy, a jeśli efekt nie jest satysfakcjonujący, czynność można powtórzyć. Na końcu należy umyć nóż w gorącej wodzie i dokładnie osuszyć, a ostrzałkę wypłukać.

Ostrzałki MinoSharp zostały zatwierdzone przez instytut CATRA.

Marka

Global to japońska marka zajmująca się produkcją wyjątkowo ostrych i trwałych noży kuchennych. Tradycja ich produkcji sięga 1954 r. i jest kontynuacją wielowiekowej filozofii wytwarzania noży tak doskonałych, jak słynne, samurajskie miecze. Noże Global są wykonane z wysokowęglowej stali nierdzewnej Cromova 18, (18% stali, molibden i wanad). W procesie produkcyjnym materiał najpierw podgrzewa się do temperatury 1000 stopni, a następnie poddaje obróbce podzerowej - schładza do temperatury -80 i ponownie podgrzewa dzięki czemu uzyskuje on twardość na poziomie 56-58 w skali C Rockwella. Noże tak wykonane zachowują ostrość o wiele dłużej niż produkty z innych stopów i są wyjątkowo odporne na rdzę, przebarwienia czy korozję. Wypukły szlif głowni noży Global sprawia że ostrze jest mocniejsze, kroi skuteczniej, a krojone produkty łatwo odchodzą od ostrza. Charakterystyczne „kropeczki” - wgłębienia w rękojeści gwarantuje pewny uchwyt i zapobiegają wyślizgnięciu się noża z dłoni.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię