Czajnik Alessi 9093 1 l z pomarańczowym gwizdkiem i żółtą rączką

ALES-9093/1 Y Alessi Alessi
614.00 PLN
614,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
ALES-9093/1 Y
Wymiary

Pojemność: 1 l
Średnica: 20 cm
Wysokość: 20,5 cm

Materiały
Stal szlachetna polerowana, poliamid
Typ kuchni

Opis produktu

Czajnik Alessi 9093 1 l z pomarańczowym gwizdkiem i żółtą rączką to niebanalna propozycja dla fanów niecodziennego stylu. Produkt został zaprojektowany przez Amerykanina Michaela Gravesa w 1985 roku. Jego inspiracją był styl art deco, a także kreskówki! Dzióbek czajnika zakończono kolorowym ptaszkiem, który równocześnie pełni funkcję gwizdka.


Ergonomiczny uchwyt czajnika zapewnia łatwe przenoszenie. Czajnik posiada 1 l pojemności i zapewnia sprawne gotowanie wody. Został wykonany ze stali nierdzewnej, z kolei jego niecodzienne detale – z poliamidu.


Czajnik Alessi 9093 1 l z pomarańczowym gwizdkiem i żółtą rączką nadaje się na indukcję. Ma 20 cm średnicy oraz 20,5 cm wysokości. To urządzenie, które zaskoczy każdego!

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Michael Graves – architekt, projektant przemysłowy, jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu oraz członek grupy The New York Five. Tym, co go wyróżniało było holistyczne podejście do projektowania. Graves skupiał się na tym, jak ludzie żyją, pracują i odpoczywają, a następnie wymyślał rozwiązania, które zaspokajały ich potrzeby. Założył własną firmę, prowadził działalność akademicką, a także tworzył sprzęt kuchenny dla marki Alessi. Na szczególną uwagę zasługuje czajnik z gwizdkiem w kształcie ptaszka, który stał się ikoną projektowania XX w. i sprzedał się w ogromnej ilości egzemplarzy.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię