Czajnik Alessi 9093 Tea Rex 2 l, miedziany

9093REX B Alessi Alessi
763.00 PLN
763,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
9093REX B
Wymiary
Pojemność 2 l
Ø 25,5 cm
Materiały
Stal szlachetna polerowana, poliamid
Typ kuchni

Opis produktu

Czajnik Alessi 9093 Tea Rex o pojemności 2 l. Wykonany ze stali szlachetnej polerowanej na wysoki połysk i poliamidu (czarna rączka i gwizdek w kształcie smoka w kolorze miedzianym). W 1985 r. Michael Graves stworzył czajnik, który stał się ikoną wzornictwa 20 wieku. Uwagę przykuwał oryginalny gwizdek w kształcie ptaka!
30 rocznicę powstania projektu, Graves postanowił uczcić tworząc nową, odświeżoną wersję czajnika 9093. Model Tea Rex został wzbogacony o gwizdek w kształcie smoka, chińskiego symbolu siły i szczęścia.
Na spodzie czajnika został wytłoczony pamiątkowy napis: "Tea Rex 9093 30th anniversary".

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Michael Graves – architekt, projektant przemysłowy, jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu oraz członek grupy The New York Five. Tym, co go wyróżniało było holistyczne podejście do projektowania. Graves skupiał się na tym, jak ludzie żyją, pracują i odpoczywają, a następnie wymyślał rozwiązania, które zaspokajały ich potrzeby. Założył własną firmę, prowadził działalność akademicką, a także tworzył sprzęt kuchenny dla marki Alessi. Na szczególną uwagę zasługuje czajnik z gwizdkiem w kształcie ptaszka, który stał się ikoną projektowania XX w. i sprzedał się w ogromnej ilości egzemplarzy.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię