Durszlak Alessi La Cintura di Orione

90300/24 Alessi Alessi
809.00 PLN
809,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: do 6 tygodni. Produkt dostępny na zamówienie
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
90300/24
Wymiary
Wysokość 15 cm
Ø 24 cm
Materiały
Stal szlachetna polerowana
Ograniczenia

Opis produktu

Przepiękny durszlak z kolekcji Alessi La Cintura di Orione. Idealny do nowoczesnej kuchni. Wysoki i pojemny, można z jego pomocą odcedzić większą porcję makaronów, ociekających wodą warzyw czy innych produktów wymagających odcedzenia.
Doskonale wyprofilowane uchwyty (z lekkim wywinięciem ku górze) ułatwiają przenoszenie cedzaka i sprawiają, że jego obsługa jest bajecznie prosta. Zewnętrzne i wewnętrzne ścianki naczynia pokryto połyskującą stalą szlachetną 18/10, która dzięki polerowaniu na wysoki połysk prezentuje się niesamowicie.
Kolekcja naczyń La Cintura di Orione to piękny duet stali szlachetnej i aluminium (połączenie trójwarstwowe), opracowany przy współpracy mistrzów designu i szefów najlepszych kuchni z Francji i Włoch. Optymalny kształt, wyważenie i wymiary pozwalają na gotowanie w pełni komfortowe i zgodne z filozofią zdrowia.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu.

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Richard Sapper to niemiecki projektant przemysłowy. Obecnie mieszka we Włoszech. Swoją karierą rozpoczął w firmie Mercedes-Benz. Następnie przeniósł się do Mediolanu, gdzie współpracował z architektem Gio Ponti. W 1959r., razem z Marco Zanuso, został zatrudniony w Brionvega- firmie zajmującej się produkcją sprzętu elektronicznego. Zadaniem Sappera i Zanuso było stworzenie produktów, które mogłyby konkurować z rynkiem niemieckim i japońskim. Wywiązali się z niego doskonale, a ich projekty stały się ikonami stylu. Również w 1959r. Sapper założył własne studio projektowe. Do jego klientów należą znane marki takie jak Alessi, Pirelli, IBM, B&B Italia oraz Lenovo. Projektant jest honorowym członkiem angielskiego Royal Society of Arts, a także laureatem międzynarodowych nagród i odznaczń, m.in. Compaso d’Oro.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię