Dzbanek do herbaty Stelton Cylinda Line 1,25 l powder

04-2-J-3 Stelton Stelton
1374.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
04-2-J-3
Wymiary
Pojemność: 1,25 l
&3216; 13 cm
Wysokość: 11 cm
Materiały
Stal nierdzewna emaliowana, rączka: bakelit

Opis produktu

Dzbanek do herbaty Stelton Cylinda 1,25 l w kobiecym kolorze powder jest częścią limitowanej edycji kolekcji Cylinda Line. To kwintesencja duńskiego designu. Wykonany z najwyższej jakości stali szlachetnej 18/8 lakierowanej proszkowo - solidnej i odpornej na uszkodzenia. Specjalnie wyprofilowany, smukły dzióbek pozwoli na zręczne przelanie naparu do filiżanek. Dodatkowo dzbanek został wyposażony w praktyczny uchwyt, który wygodnie leży w dłoni oraz w dopasowaną pokrywkę.

Autorem projektu jest Arne Jacobsen – jeden z najbardziej cenionych duńskich architektów i projektantów. Jego twórczość jest znana na całym świecie - wyróżnia się minimalistyczną formą oraz maksymalną funkcjonalnością, a także stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla młodych projektantów.

Kolekcja Stelton Cylinda Line to solidnie wykonane, stalowe akcesoria odpowiednie do kuchni i na stół. Trwały materiał sprawi, że przedmioty te będą służyć latami, a jego błyszczące wykończenie wpisze się w minimalistyczne aranżacje.

Marka

Już od ponad 40 lat marka Stelton jest rozpoznawalna dzięki swojemu ścisłemu "językowi" projektowania, który bazuje na linii Cylinda-line, zaprojektowanej przez Arne Jacobsena. W oparciu o tę legendę powstała wizja przyszłościowa: zawsze być rozpoznawalną jako najbardziej zaskakująca, innowacyjna i funkcjonalna marka, która oferuje najwyższej jakości skandynawskie projekty. Silna wizja przyszłości w połączeniu z tradycją zapewniły sukces legendarnym projektom Stelton.

Projektant

Arne Jacobsen to światowej sławy projektant i architekt. Najważniejszy prekursor modernizmu w Danii. Zajmował się projektowaniem sztuki użytkowej, osiedli mieszkalnych oraz obiektów przeznaczonych do użytku publicznego. W swoich pracach zwracał szczególną uwagę na zachowanie proporcji. Jego zdaniem to właśnie one wyrażały piękno budynków oraz przedmiotów. Arne Jacobsen stworzył kultowe krzesła i fotele, a także kolekcję „Cylinda”, która urzeka prostym, cylindrycznym kształtem. Projekty Arme Jacobsena do dziś są uważane za synonim ponadczasowej klasy i elegancji.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię