Dzbanek Lyngby Thermodan 0,7 l biały

200940 Lyngby Porcelain Lyngby Porcelain
782.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
200940
Wymiary
Wysokość: 27.5 cm
średnica: 9 cm
Materiały
porcelana ręcznie robiona

Opis produktu

Dzbanek Lyngby Thermodan 0,7 l biały ozdobiony delikatnym prążkowanym wzorkiem to pierwszy w historii dzbanek termiczny. Idealnie sprawdzi się do serwowania gorącej kawy i aromatycznej herbaty. Dzbanek długo zachowa wysoką temperaturę napoju, a dzięki praktycznemu dziubkowi

Kolekcja Thermodan powstała w 1957 roku. Wyprodukowano wtedy pierwszy na świecie zestaw termosów z porcelany. Twórcą projektu był Axel Brüel, który pracował w Lyngby Porcel?n jako stały konsultant artystyczny Lyngby Porcel?n w latach 50. i 60. XX wieku. Produkty Thermodan mają podwójną ścianę, podobnie jak termos. Co sprawia że nalana do dzbanka czy kubka kawa długo pozostaje gorąca. Produkty z kolekcji Thermodan nie mają uchwytów ponieważ ich nie potrzebują. Podwójne ścianki pozwalają nie tylko utrzymać temperaturę napoju, ale też dobrze izolują, dzięki czemu można chwytać je gołą dłonią. Dla lepszego chwytu na powierzchni naczyń Thermodan znajdują się żłobienia w kształcie dużego rombu, co zapobiega przed wyślizgnięciu się naczynia z dłoni. Innowacyjny projekt cieszył się takim uznaniem, że otrzymał srebrny medal na wystawie w Mediolanie w 1960 roku, a także był prezentowany w prestiżowym paryskim Luwrze. Do dziś jest częścią stałej wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Można myć w zmywarce, używać w mikrofalówce oraz zamrażać.

Marka

Lyngby Porcelain to duńska marka zajmująca się produkcją ręcznie robionej zastawy stołowej, dekoracji i lamp  z porcelany i ręcznie dmuchanego szkła. Najbardziej rozpoznawalnym produktem Lyngbu Porcelain jest oczywiście plisowany wazon, który początkowo był robiony wyłącznie z porcelany, teraz doczekał się swojego szklanego odpowiednika. Początki działalności działalności marki datuje się na lata trzydzieste XX w. Działając do późnych lat sześćdziesiątych, rzemieślnicy Lyngby Porcelain opracowali wiele niepowtarzalnych form i wzorów, które wywarły ogromny wpływ na historię duńskiego wzornictwa. Z manufakturą współpracowali między innymi: Joe Colombo, Aldo Bakker i Pili Wu co zaowocowało w wyjątkowe projekty, które zachwycają nietuzinkową formą i niejednokrotnie są spotkaniem różnych kultur.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię