Dzbanek na kawę Officina Alessi Bombé 1 l

CA11/8 Officina Alessi Officina Alessi
1560.00 PLN
1 560,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 8 tygodni. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
CA11/8
Wymiary
21 x 12 cm
wysokość 16 cm
pojemność 1 l
Materiały
Posrebrzana stal szlachetna, tworzywo sztuczne
Ograniczenia

Opis produktu

Wspaniały, filigranowy dzbanek na kawę, który dzięki charakterystycznie pękatym, wręcz bombiastym kształtom robi na stole duże wrażenie. Mocno wysunięty ku górze uchwyt pozwala go wygodnie przenosić na stół i swobodnie nalewać z niego gorącą kawę. Całość wykonana z posrebrzanej stali szlachetnej plus pokrywka z bąbelkiem, która sprawia, że w środku dłużej utrzymuje się wysoka temperatura kawy.

Seria Alessi Bombé do dziś uchodzi za jeden z bardziej rozpoznawalnych i popularnych pomysłów włoskiej fabryki designu. Pierwowzór serwisu został zaprojektowany na przełomie lat ”40 i ”50 przez samego Carla Alessi będąc tym samym jego ostatnim dziełem.
Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie.

Marka

Officina Alessi to najbardziej luksusowa seria z 3 znanych linii „Fabryki Snów Włoskiego Designu”. Każdy przedmiot został opracowany przez jednego z najbardziej znanych projektantów na świecie, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Serie często limitowane, niepowtarzalne, wręcz kolekcjonerskie. Officina Alessi to najwyższa jakość i wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy.

Projektant

Carlo Alessi, syn Giovanniego Alessi – założyciela imperium designu, nazywanego włoską „Fabryką Snów”. Jego przygoda z projektowaniem zaczęła się bardzo wcześnie, kiedy pracował w warsztacie ojca. Carlo jest autorem kolekcji takich jak Ottagonale, Scalini, Cilindrica oraz Bombe. W latach 50. został dyrektorem firmy, a zmiany, które wprowadził zaowocowały międzynarodowym sukcesem rodzinnego biznesu. Dzięki współpracy z zagranicznymi projektantami, automatyzacji produkcji i rozwojowi eksportu, firma przeszła do wyższego wymiaru projektowania. Zmarł w 2009 r., a schedę po nim objął jego młodszy brat Alberto Alessi.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię