Dzbanek termiczny Georg Jensen Bernadotte 0,8 l

3583606 Georg Jensen Georg Jensen
844.00 PLN
844,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka: do 20 dni roboczych. Produkt dostępny u producenta
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
3583606
Wymiary
18,8 x 18,9 cm
Ø 16 cm
pojemność: 0,8 l
Materiały
Stal szlachetna, chromowana zakrętka i uchwyt

Opis produktu

Dzbanek termiczny Bernadotte 0,8 l, marki Georg Jensen to zmodyfikowana wersja dzbanka na mleko zaprojektowanego w 1938 roku przez księcia Szwecji – Sigvarda Bernadotte. Mimo że ten unikatowy wzór ma już ponad 80 lat, nadal stanowi ważną część współczesnego designu. Książę zadbał o dużą funkcjonalność, która odgrywa znaczącą rolę również teraz, nie tracąc przy tym nic z wizualnego piękna. Duży dzbanek Bernadotte został wprowadzony do sprzedaży w 2002 roku, a jego mniejsza wersja w 2011. Prezentowany tutaj przedmiot został wykonany ze stali szlachetnej z chromowanym uchwytem oraz zakrętką. Dzbanek posiada wewnętrzną, powlekaną wkładkę, dzięki której smak kawy oraz herbaty nie zostaje w naczyniu.

Dzbanek utrzymuje ciepło napojów przez minimum 6 godzin.

Charakterystyczna, plisowana powierzchnia została zainspirowana pracami księcia, który stał się symbolem nowego funkcjonalizmu. Jego kolekcja Bernadotte od wielu pokoleń jest źródłem inspiracji dla artystów z całego świata, a unikatowy wzór nadal uważany jest za wyznacznik klasy i ponadczasowego piękna.

Marka

Ekskluzywne wyposażenie wnętrz Georg Jensen. Imperium Georga Jensena, jednego z najlepszych duńskich złotników, istnieje już ponad 100 lat. W ofercie marki znaleźć można wyroby jubilerskie, zegarki oraz akcesoria domowe: szklane wazony, porcelanowe zastawy stołowe, komplety sztućców, misy i świeczniki ze szkła i stali. Georg Jensen to nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo, które przeplata się z secesyjnymi wpływami: wyszukaną formą i ornamentyką. W tej różnorodności widać odbicie długiej i bogatej historii marki, współtworzonej przez wielu znakomitych projektantów, jak np. Patricia Urquiola, Arne Jacobsen, czy Aldo Bakker. Czerwona Maszyna jest jedynym autoryzowanym sprzedawcą marki Georg Jensen Living w Polsce. Produkty Georg Jensen znajdziecie Państwo w działach: Akcesoria barowe, Nakrycie stołu oraz Dekoracja salonu.

Projektant

Sigvard Bernadotte – książę Szwecji i Upplandu oraz znany projektant przemysłowy. Żył w latach 1907-2002. Jego ogromny dorobek stanowi ważny rozdział w historii skandynawskiego wzornictwa. Bernadotte przez wiele lat współpracował z marką Georg Jensen, dla której stworzył piękne zastawy stołowe – do dziś uznawane za ikony designu. Kultowa kolekcja „Bernadotte” od wielu pokoleń jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów z całego świata, a unikatowy plisowany wzór nadal uważany jest za wyznacznik klasy, elegancji i ponadczasowego piękna.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię