Sztućce dla dzieci

Brak produktów w wybranej kategorii.

Ładne sztućce dla dzieci

Nauka samodzielnego jedzenia, w tym posługiwania się sztućcami jest ważnym etapem w wychowaniu dziecka. Idealne sztućce dla dzieci powinny pasować do wieku malucha i zachęcać dziecko do samodzielnego jedzenia z apetytem.

Jakie sztućce dla dzieci wybrać?

Naukę posługiwania się sztućcami warto zacząć od łyżeczki. Łyżeczki dla dzieci różnią się znacznie od tych, którymi dorośli posługują się na co dzień. Idealna łyżka powinna być lekka, odpowiednio dopasowana do dziecięcej rączki, a jej kształt i głębokość powinien pomagać w nabieraniu jedzenia, nie rozlewaniu go oraz w łatwym trafianiu do ust i jedzeniu. Ciekawą propozycją jest też łyżka dziecięca typu puscher, która pomaga łatwo zgarniać potrawy nawet z zakamarków naczyń. Łyżeczki dla dzieci są odpowiednie do przecierów, delikatnych zupek, jogurtów i deserków.

Z czasem przychodzi odpowiedni moment na wprowadzenie kolejnych sztućców – widelca i noża. Dziecięce noże i widelce powinny być skonstruowane tak, aby dziecko nie zrobiło sobie nimi krzywdy (krawędzie muszą być zaokrąglone). Uchwyty muszą być dobrze wyprofilowane, a same sztućce lekkie i wygodne. Na początek najlepiej wybrać sztućce dla dzieci z wysokiej jakości plastiku lub żywicy termoplastycznej. Starsze dzieci mogą posługiwać się sztućcami wykonanymi ze stali nierdzewnej, takimi, które mają „dorosły” design.

Wszystkie sztućce dla dzieci dostępne w naszej kolekcji są wykonane z wysokiej jakości materiałów i można je łatwo utrzymać w higienicznej czystości (są pozbawione niepotrzebnych wgłębień i ozdobników), a do tego można je myć w zmywarce.

Zestaw sztućców dla dzieci

Kupując sztućce dla dzieci najlepiej zdecydować się na gotowy zestaw trzy- lub czteroelementowy. Dzięki niemu będziemy mieli zawsze pod ręką idealnie wyprofilowane sztućce dla dziecka, które pozwolą na samodzielne jedzenie dowolnych potraw. Odpowiednio dobrany zestaw sztućców dla dzieci pozwoli szybko i łatwo przejść od etapu nauki posługiwania się sztućcami, aż do samodzielnego jedzenia.

Sztućce dla dzieci na prezent

Zestaw sztućców dla dzieci to idealny pomysł na prezent dla najmłodszych. Kolorowe sztućce ozdobione ciekawymi wzorami lub nadrukami postaci z ulubionych bajek przypadną do gustu każdemu dziecku i z pewnością zachęcą je do jedzenia i poznawania nowych smaków. Piękne sztućce dla dzieci będą wspaniale współgrały z innymi elementami dziecięcej zastawy stołowej – kubkami, miseczkami, talerzykami oraz kieliszkami na jajko.