Oświetlenie dla dzieci

Lampy do pokoju dziecięcego

Dobre oświetlenie pokoju dziecięcego jest szczególnie dlatego, że pokój dziecka pełni wiele ważnych funkcji – jest w nim miejsce do zabawy, do nauki, a także do wypoczynku. Każda z tych stref powinna zostać inaczej oświetlona.

Lampa wisząca do pokoju dziecięcego

Niezastąpiona w każdym pokoju dziecięcym jest lampa wisząca. Z jej pomocą można uzyskać łagodne, ciepłe, rozproszone światło idealne w czasie zabaw w pokoju. Niezależnie od tego, w którym miejscu pokoju znajdzie się malec zawsze będzie miał odpowiednie światło. Lampy wiszące dla dzieci przybierają przepiękne formy i mają pogodną kolorystykę, dzięki czemu stanowią ładny element ozdobny. Niezwykle ciekawą propozycję zaprezentowała marka Brokis. Stworzyła ona całą serię lamp wiszących imitujących unoszący się pod sufit kolorowy balonik. Lampa - balonik  świetnie wpasuje się w styl dowolnego pokoju dziecięcego i spodoba się też jego mieszkańcowi. Oryginalną propozycją jest też lampa wisząca dla dzieci Favourite Things marki Eno Studio. Jest to lampa do pokoju dziecięcego, którą dzięki pomysłowej konstrukcji można ozdabiać na wiele sposobów. Dzięki temu jej wygląd nigdy się nie znudzi, a dziecko może rozwijać swoją kreatywność.

Dziecięce lampki nocne

Kolejnym niezbędnym punktem oświetlenia w dziecięcym pokoju jest lampka nocna. Mało które dziecko lubi zasypiać w zupełnej ciemności, dlatego kolorowa lampka świecąca delikatnym, przytłumionym światłem jest strzałem w dziesiątkę. Ponadto lampka taka daje wystarczającą ilość światła, aby móc przeczytać dziecku bajkę na dobranoc. Lampki nocne do pokoju dziecięcego mają piękne formy i stanowią wspaniałą ozdobę szafki nocnej. Ponadto wiele z nich jest wyposażona w praktyczną opcję ściemniania światła. W roli lampki nocnej doskonale sprawdzi się też lampka z napisami typu Lighthink Box, która spodoba się przede wszystkim starszym dzieciom.

Lampy stołowe dla dzieci

Lampy stołowe dla dzieci są niezastąpione na dziecięcych biurkach. Nawet jeśli dziecko jeszcze nie chodzi do szkoły to i tak powinno mieć własne małe biurko z lampką stołową. Na takim biurku może malować, rysować, kolorować i wykonywać wiele innych prac plastycznych, a także grać w różnego rodzaju gry. Dobrze zorganizowana przestrzeń sprawi, że będzie to miejsce sprzyjające zdrowiu dziecka – właściwej postawie oraz kondycji wzroku. Lampy na biurko dla dzieci przybierają bardzo oryginalne formy i potrafią zaskoczyć swoim designem.

Lampy podłogowe do pokoju dziecięcego

Lampa podłogowa do pokoju dziecięcego to również bardzo dobry wybór. Tego typu oświetlenie jest wielofunkcyjne. W zależności od ustawienia lampy może ona dobrze oświetlić kącik zabaw, może zastąpić lampę stołową, szczególnie jeśli na dziecięcym biurku nie ma na nią miejsca, może też doświetlić fotel, w którym dziecko czyta bajki. Lampa podłogowa może być  też oryginalną dekoracją pokoju. Taką propozycją jest lampa miś marki Authentics. Wspomniana lampa dziecięce ma kształt dużego misia, a jej dodatkowym atutem jest to, że dzięki sterowaniu pilotem można zmieniać kolor i natężenie oświetlenia, a także tryb świecenia – na jednostajne lub mrugające w różnym tempie.

Kinkiet do pokoju dziecięcego

Kinkiet dziecięcy jest jednocześnie dekoracją pokoju i dodatkowym źródłem światła. Piękny kinkiet w o ciekawej formie i kolorach można powiesić w dowolnym miejscu pokoju. Sprawdzi się jako dodatkowe oświetlenie nad łóżkiem, jako lampka w kąciku zabaw i w wielu innych miejscach. Bardzo fajna jest cała seria lamp marki ferm LIVING. Każdą z lampek można użyć jako praktycznego kinkietu, a także jako dekoracji ściennej. Przybierają one formy lampy chmurki, latających balonów, zwierzątek, samochodów i innych wzorów. Dzięki takiej różnorodności można łatwo je dopasować do gustu dziecka, a także do wystroju pokoju. Takie lampki dziecięce spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Piękne lampy dla dzieci

Wraz z wiekiem gust i potrzeby dziecka zmieniają się, dlatego fajnie jeśli ich otoczenie również można modyfikować. Tak jest chociażby z lampami Buxy i Mishka marki Kafti Design. Ich lampy są lekkie, mają wesołe motywy i są przystępne cenowo. W dodatku abażur od tej lampy można zastosować w lampach stojących i sufitowych, a z czasem wymienić go na inny wzór.