Zegary dla dzieci

Efektowne, kolorowe zegary dla dzieci

Dobra organizacja i zarządzanie czasem to umiejętność, której warto uczyć dziecko od najmłodszych lat. Panowanie nad czasem przyda mu się w szkole i w pracy. Aby mu w tym pomóc warto umieścić w pokoju dziecka ładny zegar dla dzieci.

Zegar do pokoju dziecięcego

Zegary ścienne do pokoju dziecięcego powinny być nie tylko praktyczne, ale też bardzo dekoracyjne. Ich wygląd powinien odpowiadać ogólnemu wystrojowi i kolorystyce wnętrza. Bardzo atrakcyjnie wyglądają takie zegary ścienne dla dzieci, które mają tarczę ozdobioną rysunkami bajkowych postaci. Można też odejść od klasycznej okrągłej formy na rzecz chmurek, twarzy czy domków dla ptaków, jak to proponuje chociażby holenderska marka NeXtime. Dzieciom spodobają się także tęczowe kolory.

Ponieważ dziecięcy zegar pełni też rolę edukacyjną, to powinien on wyraźnie wskazywać czas i być łatwy do odczytania dla najmłodszych. Dzięki temu dziecko nauczy się korzystać z zegarka, a także wspólnie z rodzicami planować czas na zabawę, naukę, wypoczynek, posiłki i sen.

Zegar do pokoju młodzieżowego

Zegar w pokoju nastolatka może być zarówno skromnym, funkcjonalnym dodatkiem, jak i ważnym i wyrazistym elementem aranżacji. Młodzi ludzie lubią odważne wzory i kolory oraz designerskie propozycje. Wśród interesujących propozycji są zegary w formie dyskotekowej kuli, zegary - gramofonowe lub winylowe płyty, bądź też zegary obrazujące kosmos, świecące w ciemności. Godny polecenia jest też designerski zegar ścienny, który posiada geometryczne wzory tworzące efekt złudzenia optycznego, pasujący idealnie do nowocześnie urządzonego pokoju. Doskonałe są także zegary inspirowane stylistyką pop-artu. Z kolei nastolatkom z romantyczną duszą spodobają się subtelne wzory z motywami roślinnymi.

W przypadku zegarów dla młodzieży tak wielkiego znaczenia nie ma widoczność cyfr i wskazówek, jak to ma miejsce w zegarach dziecięcych. Ważniejszą rolę odgrywa pomysłowy design, nietypowe kształty i oryginalna kolorystyka. Dlatego dobrze jest stawiać na odważne rozwiązania, jakie prezentuje chociażby zegar narożny. Jego zaletą jest fakt, że pozwala zagospodarować miejsca zwykle niewykorzystane, a do tego świetnie komponuje się z rogowymi meblami, na przykład narożnym biurkiem.