Figurka Kay Bojesen Małpka Mini

39276 Kay Bojesen Kay Bojesen
329.00 PLN
329,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
39276
Wymiary
Wysokość 9,5 cm
Materiały
Dąb bejcowany na ciemno

Opis produktu

Figurka Kay Bojesen Małpka to miniaturowa wersja kultowej dekoracji zaprojektowanej po raz pierwszy w 1951 roku.

Małpa w wersji mini ma zaledwie 9,5 cm wzrostu, jednak pod względem charyzmy nie odstaje wcale od swojego starszego rodzeństwa. Została wykonana z wysokiej jakości drewna dębowego bejcowanego na ciemno.

Małpy były bez wątpienia jednymi z ulubionych zwierząt słynnego duńskiego projektanta z XX wieku, Kay'a Bojesen'a. Uwieczniał je w formie figurek, zabawek, a nawet plakatów i ilustracji. Po prawie stu latach jego dzieła wciąż są bardzo popularne w duńskich domach.

To oryginalny pomysł na prezent dla dziecka, siostrzeńca czy bratanicy. Jednak absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprezentować figurkę dorosłej osobie. W każdym z nas jest wewnętrzne dziecko, a nietypowe prezenty inspirują i pobudzają kreatywność.

Aby jak najdłużej cieszyć się dobrą 'kondycją' małpki, producent zaleca wyłącznie mycie na sucho i trzymanie jej z dala od promieni słonecznych.

Najważniejsze cechy produktu:

  • kolor: black stained oak
  • materiał: dąb bejcowany na ciemno
  • wysokość 9,5 cm
  • czyścić wyłącznie na sucho
  • chronić przed działaniem promieni słonecznych

Marka

Duński złotnik i projektant Kay Bojesen zyskał sławę na calym świecie tworząc drewniane zabawki, które do dziś podbijają serca dzieci i dorosłych. Zabawki mają duszę i odzwierciedlają szelmowskie poczucie humoru artysty. Spod ręki Kaya Bojesena wyszło ponad 2000 zabawek czyniąc go jednym z najbardziej płodnych duńskich rzemieślników XX wieku. Dziś Kay Bojesen stał się marką, a drewniane zabawki powstają w Danii, pod okiem Rosendahl Design Group która koordynuje proces produkcji i dystrybucji zabawek.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię