Forma z talerzem do tarty Tatin Lékué

2412329R01M017 Lékué Lékué
120.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
2412329R01M017
Wymiary
Ø 28 cm
wysokość 4 cm
Materiały
Silikon Platinum, ceramika

Opis produktu

Forma do francuskiej klasyki cukiernictwa - tarty Tatin*. Oryginalny i funkcjonalny zestaw umożliwia przygotowanie, upieczenie i serwowanie owocowych tart, które po upieczeniu obraca się do góry dnem i serwuje na dołączonym do kompletu talerzu.

W zestawie znajdują się dwie formy:
  • głębsza, silikonowa, do przygotowania jabłek i pieczenia tarty,
  • płytka, ceramiczna przypominająca talerz - do krojenia i serwowania deseru

Obie części zostały tak zaprojektowane, aby złożone tworzyły całość - doskonalne do siebie pasując i ułatwiając obrócenie ciasta do góry dnem.Silikonowa forma została wyposażona w wygodne uchwyty ułatwiające jej przenoszenie.

Pierwotnie, tartę Tatin tradycyjnie wykonywano z jabłek, teraz nadchodzi kolej, aby tworzyć nowe wersje z różnych, sezonowych owoców, takich jak, np. ananas lub gruszka. Do zestawu dołączono książeczkę z przepisami na klasyczną tartę tatin oraz jej ekspresową wersję.

Można myć w zmywarce, unikać raptownych zmian temperatur. Platinum silikon wolny od BPA.
Jeśli forma używana jest w tradycyjnym piekarniku należy ją umieszczać na dolnych poziomach i nie pod bezpośrednim źródłem ciepła.

*Jak powstała najsłynniejsza francuska tarta?Pewnego dnia nieco roztargniona Stephanie Tatin postanowiła przygotować swój popisowy deser. Piekąc tartę jabłkową na kruchym cieście, uświadomiła sobie, że nie wylepiła formy ciastem. Szybko je więc zagniotła i przykryła nim jabłka. Upieczoną tartę wyłożyła do góry dnem i podała na gorąco. Efekt był zachwycający: kruchy spód, zapieczone jabłka i spływający z nich karmelowy sos.

Marka

Lékué to hiszpańska marka doskonale znana ze swego przełomowego wynalazku - silikonu platinum. Akcesoria kuchenne z silikonu platinum są ultra elastyczne, sprężystye odporne na odkształcenia i ekstremalnie wysokie temperatury, bezpieczne i do tego szalenie łatwe w czyszczeniu. Lékué sukces swoich produktów zawdzięcza nie tylko samemu materiałowi, ale również nowoczesnemu, funkcjonalnemu, przyciągającemu wzrok wzornictwu i żywej, radosnej kolorystyce.

Swoje produkty Lékué oferuje dziś w ponad 40 krajach i dzięki innowacyjnym pomysłom na narzędzia kuchenne jej popularność wciąż rośnie. Nowatorska konstrukcja akcesoriów przydatnych w kuchni i ich przemyślana funkcjonalność to cechy, które wyróżniają Lékué. W sklepie Czerwona Maszyna ofertę Lékué znajdziecie Państwo w działach Formy do pieczenia, oraz Akcesoria kuchenne.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię