Butelki na wodę

Woda jest nam potrzebna przy każdej aktywności i w gorące dni - wybierz odpowiednią butelkę na wodę dla siebie. Jeśli lubisz zimną, najlepsza będzie butelka z pojemnikiem na lód lub po prostu butelka termiczna. Jeśli wolisz wodę smakową przyda się butelka z pojemnikiem - z jej pomocą łatwo wzbogacisz smak wody o ulubione dodatki, które podczas picia pozostaną izolowane. Dodaj do pojemnika butelki owoce, imbir lub liście mięty i ciesz się świeżym smakiem pachnącej wody w wygodnej, designerskiej butelce, którą zawsze możesz mieć przy sobie.

Praktyczne butelki na wodę

Butelki na wodę cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko dzięki popularyzacji kilku ważnych trendów. Po pierwsze chcemy być eko, dlatego rezygnujemy z plastikowych opakowań. Dostrzegamy, że zaśmiecamy środowisko, a do tego zauważamy, że płacimy za wodę, którą możemy mieć niemal za darmo w naszych domach. Specjaliści zapewniają, że woda z kranu jest w pełni zdrowa, a jeśli nie odpowiada nam jej smak pomóc mogą filtry do wody. Dzięki butelce na wodę możemy więc oszczędzić. Drugi trend to chęć bycia fit. Chcemy nawadniać organizm, dbać o sylwetkę i zdrowie. Coraz częściej rezygnujemy też z kupowanych słodzonych napojów na rzecz wody, do której możemy w domu wrzucić kawałki owoców, miód, miętę lub inne aromatyczne dodatki.

Butelka na wodę z owocami

Smakowe wody są pyszne, zdrowe i orzeźwiające, a dzięki odpowiedniej butelce ich picie to czysta przyjemność. Szczególnie polecamy butelki, które mają zamontowany specjalny drucik, na który można nadziać kawałki owoców. Dzięki temu woda jest wyjątkowo smaczna, a zawartość butelki wygląda szalenie apetycznie. W tej roli doskonale sprawdzi się też bidon lub butelka z pojemnikiem na owoce. Fajnie sprawdza się także butelka ze słomką. Do takiej butelki można śmiało wrzucać cytrynę, miętę i inne dodatki – dzięki słomce nie będą one przeszkadzać podczas picia wody. Dobra butelka na wodę może mieć też różne inne rozwiązania, które ułatwią korzystanie z niej. Jeśli jesteśmy w ciągłym ruchu to nasza butelka na wodę powinna mieć wygodny uchwyt. Jeśli korzystamy z butelki głównie w czasie gorących dni to docenimy taką, która posiada podwójne ścianki, które pomogą zachować niską temperaturę napoju i zapobiegną tworzenia się mokrej warstwy na zewnętrznej stronie butelki.

Butelka termiczna na gorące i chłodne dni

Osoby, które doceniają zalety kubków termicznych docenią również butelki termiczne. Butelka termiczna jest o wiele bardziej szczelna niż kubek i świetnie zachowuje temperaturę napojów. Butelka termiczna pozwoli utrzymać temperaturę napoju nawet do 24 godzin! Wszystko dzięki zaawansowanej konstrukcji próżniowej, a także zastosowanym materiałom. Dlatego też butelka termiczna świetnie sprawdza się podczas wycieczek, treningów lub długich podróży. Alternatywą dla butelki termicznej jest butelka na wodę z wkładem chłodzącym. W najbardziej popularnym wariancie wkład służy do nalania i zamrożenia wody. Taki wkład wsuwamy potem do butelki z wodą. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że roztapiający się lód nie miesza się z wodą, co ma szczególne znaczenie jeśli pijemy wodę smakową, której smak osłabiałby topiący się lód. Niekiedy spotykane są także chłodzące wkłady żelowe.

Butelka na wodę z wkładem węglowym

Choć woda z kranu jest zdrowa to często rezygnujemy z picia jej ze względu na walory smakowe. Poprawić smak wody i jej właściwości może wkład węglowy. W sprzedaży dostępne są różne butelki z filtrami i wkładami węglowymi. Oczyszczają one wodę z wszelkich zanieczyszczeń, pochłaniają zapachy i zapewniają odpowiednie pH. Tego typu butelki są łatwe w użyciu, wygodne, a do tego pozwalają zaoszczędzić na zakupie wody mineralnej. Nie trzeba też nosić wody ze sobą, ponieważ możemy ją nalać zawsze wtedy gdy mamy ochotę się napić. Butelka na wodę z filtrem pomaga też dbać o środowisko, ponieważ dzięki niej unikamy wyrzucania dużych ilości butelek z tworzyw sztucznych.

Stylowa manierka

Tradycyjna manierka na pasku lub butelka stalowa na wodę to doskonałe rozwiązanie dla miłośników tradycji. Manierka, jak również butelki stalowe mają w sobie wyjątkowy urok. Dlatego są fajnym akcentem podczas pieszych wędrówek, wycieczek w góry, pikników. Oczywiście sprawdzą się też w wielu innych sytuacjach. Zarówno butelka stalowa, jak i manierka, mogą być fajną alternatywą do butelek na wodę o nowoczesnym designie. Są to też świetne i oryginalne rzeczy na prezent na wiele okazji.