Plecaki i torby podróżne

Eleganckie walizki i torby podróżne

Podróżujemy coraz częściej i więcej. Wyjeżdżamy za granicę, a także jeździmy po kraju. Wakacyjne wyjazdy, zimowe ferie, podróże służbowe, wyjazdy długie i krótkie, to codzienność dużej grupy osób. Nieodłącznym elementem każdego wyjazdu jest bagaż, jaki zabieramy ze sobą.

Praktyczne walizki

Walizki są eleganckie, pojemne i bardzo wygodne. W zależności od rozmiaru nadają się idealnie jako duży bagaż na długie wakacje, jak i jako walizeczka na weekendowy wyjazd. Sprawdzają się doskonale w każdym środku transportu – w samolocie, samochodzie, na promach, w pociągach i autobusach. Dzięki zastosowanym materiałom ich konstrukcja jest lekka i wytrzymała. Wysokiej jakości kółeczka i rączki teleskopowe zapewniają łatwość prowadzenia, dzięki czemu nawet ciężka walizka nie sprawia kłopotu. Klasyczna walizka na kółkach ma ciemny kolor, zazwyczaj czarny, choć nie brakuje też innych wariantów kolorystycznych. Walizki są wyposażone w różne rozwiązania, które ułatwiają pakowanie rzeczy i korzystanie z niej, jak choćby dwustronne odsuwane suwaki, pasy zabezpieczające wewnątrz komory, dodatkowe kieszenie na drobne przedmioty, miejsce na identyfikator, dodatkowe rączki ułatwiające przenoszenie walizki i wiele innych. Mała walizka na kółkach sprawdzi się doskonale jako bagaż kabinowy do samolotu.

Walizki na kółkach łatwo się prowadzi i manewruje się nimi bez trudu, przez większość czasu nie wymagają podnoszenia, a do tego mocny materiał i przemyślana konstrukcja dobrze chronią zawartość bagażu. Walizka jest świetna dla tych, którzy nie zamierzają się często przemieszczać w trakcie swojej podróży, a także dla tych, którzy cenią sobie stylowy, elegancki wygląd.

Torba podróżna

Torby podróżne wymagają noszenia i bardziej sprzyjają wygnieceniu rzeczy niż walizka, ale za to są zdecydowanie lżejsze, pomieszczą więcej rzeczy (szczególnie w porównaniu z walizkami twardymi), a kształt torby pozwala ją umieścić nawet w wypchanym bagażniku lub luku bagażowym. Torba podróżna sprawdza się świetnie jako bagaż na krótkie wyjazdy, a także jako dodatkowy bagaż podręczny zabierany na pokład samolotu.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej torby jest torba podróżna na kółkach. Łączy ona w sobie zalety walizki na kółkach z atutami torby na ramię. Takie rozwiązanie sprawia, że bagaż jest niezwykle uniwersalny i można go zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Plecak podróżny

Plecaki są idealne dla tych, którzy często się przemieszczają i zmieniają środki transportu. Raczej nie pomieszczą dużo bagażu, lecz sprawdzą się świetnie podczas zwiedzania miasta, podróży autostopem lub wycieczek na łono przyrody. Plecak podróżny doceni każdy, kto lubi mieć swobodne ręce. Ponadto plecak nie zajmuje dużo miejsca w domu, jak to się dzieje chociażby w przypadku przechowywania walizki.

Nowoczesne plecaki są także doskonałe do noszenia na co dzień. Pomieszczą one wszelkie niezbędne drobiazgi i ochronią przed uszkodzeniami laptop lub urządzenia mobilne. Wśród plecaków zaproponowanych w naszej kolekcji są takie, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jak choćby ogniwa solarne pozwalające ładować power banki, czytniki e-booków, smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne.

Torba z klapą na ramię

Niewielkich rozmiarów torba z klapą, jak również inne torby na ramię sprawdzają się zarówno do noszenia na zajęcia lub do pracy, jak i w czasie podróży. Można w nich bezpiecznie umieścić tablet, telefon, a nawet laptop, jak również dokumenty, notatniki, klucze, portfel i inne osobiste przedmioty. W takiej torbie zmieści się też butelka z wodą i pudełko z drugim śniadaniem. W zależności od kolorystyki i wzornictwa torby na ramię pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Komponując bagaż na wyjazdy służbowe lub wakacyjne warto przyjrzeć się bliżej całym kolekcjom np. Lexon Airline, XDDesign Swiss Peak lub Lexon Premium. Dzięki temu możemy wybrać walizki, torby lub plecaki podróżne w jednym stylu, a do tego dokupić pasujące akcesoria jak etui na paszport, kosmetyczka, saszetka, etui na dokumenty i wiele innych.