Termosy

Termosy znakomitej jakości

Choć na każdej stacji paliw czy dworcu możemy kupić gorącą kawę lub herbatę, a w każdym mieście nie brakuje licznych lokali gastronomicznych, to wciąż warto mieć w domu termos, który przyda się podczas podróży, wycieczek i wędrówek.

Termosy turystyczne

Niewielkie termosy na gorące i zimne napoje to niezbędnik każdego, kto lubi wyruszać na różnego typu wyprawy, choćby pod namiot. Termos na długo utrzyma temperaturę gorącej kawy lub herbaty, lub też chłód zimnego napoju. Wygodny kubeczek, będący jednocześnie nakrętką sprawia, że w każdej chwili można się napić bez konieczności zabierania dodatkowych naczyń. Dobrej jakości termosy turystyczne są lekkie, szczelne i mają nowoczesny wygląd. W dodatku, dzięki zastosowaniu próżni między ściankami utrzymują temperaturę nawet do kilkunastu godzin. Im lepszy termos, tym dłużej utrzymuje właściwą temperaturę. Jeśli zamierzamy brać termos na rower lub wrzucić do plecaka, to najlepszy będzie taki, który ma stalowy, a nie szklany wkład. Warto też wziąć pod uwagę zakup termosu z dwoma kubkami, szczególnie jeśli często podróżujemy w towarzystwie. To z pewnością wygodniejsze rozwiązanie, niż noszenie drugiego kubka.

Praktyczne termosy na napoje

Bardzo dobrze sprawdzają się termosy z poręcznym uchwytem. Dzięki temu termos nie wypadnie z dłoni, nawet jeśli nosimy rękawice w zimowe dni. Gorący napój z termosu może więc towarzyszyć na przykład w czasie pracy wykonywanej na zewnątrz. Wśród wielu termosów można wybrać termosy o różnej pojemności – od 500ml, przez 700ml, aż po największe mieszczące niemal 2l napoju. Im większy termos, tym łatwiej utrzymać mu temperaturę. Zastosowany w termosach solidny system zamykania zabezpiecza termos przed przeciekaniem.

Termos na żywność

Termosy obiadowe są mniej popularne od termosów na napoje, ale są nie mniej praktyczne. Termos na żywność jest doskonałym pojemnikiem na zupę, bigos, fasolkę po bretońsku i wiele innych potraw. Dzięki takiej samej budowie jak tradycyjny termos – termos na jedzenie długo utrzymuje wysoką temperaturę potrawy. Dlatego można być pewnym, że termos obiadowy zapewni nam ciepły posiłek nawet podczas wyprawy survivalowej, biwaku, polowania, wędkowania czy podczas w przerwy w pracy na świeżym powietrzu. Szeroka nakrętka termosu umożliwia wykorzystanie jej jako wygodnej miseczki. Standardowa pojemność termosu obiadowego to około 500ml. Bardzo często do termosu na żywność dołączona jest też łyżka. Niekiedy zamiast łyżki jest dołączony spork, czyli widelec i łyżka w jednym. Posiadając taki termos na jedzenie nie trzeba się martwić o dodatkowe sztućce lub naczynia.

Nie każdy wie, że termos na jedzenie nadaje się też doskonale do przechowywania lodów. Mając taki termos można śmiało zabrać lody na piknik lub wycieczkę i nie martwić się o to, że się roztopią w ciągu dnia.