Spinki do mankietów

Eleganckie spinki do mankietów

Mężczyźni coraz częściej szukają sposobów na to, by się wyróżnić i w dyskretny sposób podkreślić swój charakter oraz styl. Dlatego tak ważna dla nich staje się dbałość o detale. Tym bardziej, że mężczyźni nie mają tak dużego pola do popisu w dziedzinie mody jak płeć piękna. Dlatego panowie chętnie wykorzystują takie drobiazgi jak spinki do mankietów.

Klasyczne spinki do mankietów

Spinki do mankietów są bardzo eleganckim dodatkiem do oficjalnego stroju. Taka ozdoba świadczy o pewności siebie i świadomej elegancji. Klasyczne spinki doskonale będą się komponować z eleganckim garniturem i koszulą, a także z innymi dodatkami jak stylowy zegarek męski lub sygnet. Najlepiej stawiać na klasyczne kształty i stonowane wzory oraz kolory. Takie spinki są zarezerwowane wyłącznie na wielkie wyjścia.

Oryginalne spinki do mankietów

Na co dzień – do pracy, na spotkania biznesowe, służbowe wyjazdy, mężczyźni coraz częściej wybierają styl smart casual, czyli styl półformalny. To pozwala im wyglądać zawsze modnie, dostojnie i stylowo, ale przy tym poczuć się bardziej swobodnie. W ten sposób osiąga się więcej luzu bez rezygnowania z profesjonalnego wyglądu. W styl smart casual doskonale wpisują się oryginalne spinki do mankietów. Mogą mieć one nietypowe, nawet zabawne wzory, a także nietypowe kształty i kolory. Fajne są też spinki, które nie są jednakowe, lecz się wzajemnie uzupełniają jak puzzle – ster i kotwica, but i piłka, napisy: „not guilty” i „guilty”, „day” i „night”, „small” i „big”. Takie spinki do mankietów są wyrazem dystansu do siebie i świadczą o poczuciu humoru.

Spinki do mankietów na prezent

Spinki do mankietów są doskonałe na prezent dla każdego mężczyzny. Dla tego pana, który preferuje tradycyjne wzory możemy wybrać klasyczne spinki, zaś jeśli pan lubi wyglądać elegancko, ale może pozwolić sobie na odrobinę swobody, to możemy zaszaleć z wyborem wzorów i kolorów spinek. Spinki w kształcie znaczku dolara, albo z zabawnymi napisami na pewno wywołają błysk w oku. Trafionym prezentem będą też spinki do mankietów, które wyrażają pasję danego mężczyzny. Wśród wielu spinek można wybrać choćby te, które są wykonane w kształcie sterów statku, rowerów, jachtów, motorów, kierownic samochodów, teatralnych masek, końskich podków, instrumentów muzycznych, rakiet do tenisa i wiele innych. Jeśli więc mężczyzna, którego chcesz obdarować jest miłośnikiem żeglarstwa, wyścigów samochodowych, motoryzacji, sztuki, kibicem sportowym, jeźdźcem, muzykiem etc. to już wiesz co wybrać na prezent. Alternatywą jest wybór zabawnych spinek dopasowanych do zawodu, który wykonuje dany mężczyzna. Dobrym dowcipem będzie na przykład podarowanie świeżo upieczonemu lekarzowi spinek z napisami: „Trust me” i „I’m a doctor”. Szefowi można z kolei podarować spinki: „I’m the boss”, „I’m never wrong”.