Skarbonki

Ładne skarbonki

Mogłoby się wydawać, że skarbonki odchodzą do lamusa. Jednak w nowej, odświeżonej formie mogą być nie tylko bardzo przydatne, ale też wyjątkowo ozdobne. Będą też fajnym miejscem na przechowanie nie tylko pieniędzy, ale też drobiazgów.

Tradycyjna skarbonka

Wraz z coraz większą popularnością transakcji bezgotówkowych zmniejszyło się zapotrzebowanie na skarbonki, które pozwalały przechowywać pieniądze w gotówce. I rzeczywiście mało kiedy można spotkać skarbonkę, szczególnie w tradycyjnej formie pociesznej świnki. Najczęściej taka skarbonka towarzyszy jeszcze dzieciom, które uczą się oszczędzania odkładając część pieniędzy z kieszonkowego i starają się zgromadzić większą kwotę aby zrealizować swoje drobne marzenia i zachcianki.

Nowoczesna, dekoracyjna skarbonka

Obecnie skarbonki bardzo często pełnią jednak rolę dekoracyjną, a ich podstawowa funkcja schodzi na dalszy plan. W zapomnienie odchodzą też tradycyjne świnki, które zastępują oryginalne formy. Można więc znaleźć skarbonki o bogatych, ciekawych kształtach, jak i takie, które dobrze określa minimalizm. Dlatego też nowoczesne skarbonki świetnie wpisują się zarówno w wystrój pokoi dziecięcych i młodzieżowych, jak i salonów czy biur. Designerska skarbonka może być więc miejscem przechowywania zarówno pieniędzy, jak i cennych drobiazgów, a nawet słodyczy, a przy tym nietypową ozdobą szafki lub biurka.

Skarbonki i oszczędzanie

Skarbonka jest świetnym gadżetem, który pomaga nauczyć dzieci oszczędzania i racjonalnego wydawania pieniędzy. Ale to nie wszystko, bo takie naczynie do przechowywania pieniędzy może pomóc także i dorosłym zbierać fundusze na wymarzone wakacje. Wrzucanie kasy do skarbonki może też być motywujące po rzuceniu palenia lub w trakcie odchudzania – możemy do niej wrzucać pieniądze za każdy dzień bez słodyczy lub dzień bez papierosa, a za uzbieraną kwotę możemy sobie zrobić prezent. Skarbonka może znaleźć swoje miejsce nawet w łazience, aby wrzucać do niej drobniaki znalezione w kieszeniach ubrań wkładanych do prania. Zastosowań skarbonki zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych jest więc sporo. Zatem skarbonka to drobiazg, który warto kupić dla siebie, dla dziecka, lub jako prezent.