Garnek Alessi La Cintura di Orione 5,8 l, srebrny

90100/20 T Alessi Alessi
1080.00 PLN
1 080,00 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: Produkt na zamówienie, do 20 dni roboczych. Potwierdzimy termin.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
90100/20 T
Wymiary
Wysokość 18,5 cm
pojemność 5,8 l
Ø 20 cm
Materiały
Aluminium, stal szlachetna

Opis produktu

Duży, pojemny garnek do kuchennych zadań specjalnych! Stworzony do przygotowywania zup, bulionów, bigosów i innych dań tradycyjnych oraz potraw mięsnych i warzywnych. Specjalny rdzeń z aluminium jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu temperatura rozchodzi się po naczyniu równomiernie i daje maksymalny efekt.
Doskonale wyprofilowane uchwyty (z lekkim wywinięciem ku górze) ułatwiają przenoszenie garnka i sprawiają, że jego ustawianie i zdejmowanie z kuchenek jest bajecznie proste. Zewnętrzne ścianki naczynia pokryto połyskującą stalą szlachetną (AISI 430), która dzięki polerowaniu na wysoki połysk prezentuje się niesamowicie. W środku wysokiej jakości stal 18/10.
Można używać na kuchenkach indukcyjnych.
Kolekcja naczyń La Cintura di Orione to piękny duet stali szlachetnej i aluminium (połączenie trójwarstwowe), opracowany przy współpracy mistrzów designu i szefów najlepszych kuchni z Francji i Włoch. Optymalny kształt, wyważenie i wymiary pozwalają na gotowanie w pełni komfortowe i zgodne z filozofią zdrowia. Aluminium pokryto powłoką nieprzywierającą, która idealnie sprawdza się w kuchni.
Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” wyróżniają się niezwykłą formą, którą nadają im znani na całym świecie projektanci. To łączenie wysokich wymagań produkcyjnych z nowymi materiałami i

Marka

Alessi to główna linia tzw. „Fabryki Włoskiego Designu” określanej też często „fabryką snów”. Od 1921 pod szyldem Alessi powstaje wyjątkowe wzornictwo pełne świeżości, kreatywności i niepowtarzalnych form, które podobają się na całym świecie. Design excellence Alessi, to umiejętność łączenia wysokich wymagań produkcyjnych dot. akcesoriów użytkowych i dekoracyjnych z nowymi materiałami, estetyką i nieprzeciętną jakością produktów. Dla Alessi tworzy dziś ponad 200 projektantów z całego świata (m.in. E. Sottsass, R.Sapper, A. Castiglioni, A. Rossi, S. Giovannoni, E. Mari, oraz A. Mendini). Prestiżowe nagrody m.in: 2012 GOOD DESIGN™ Awards. 

Projektant

Richard Sapper to niemiecki projektant przemysłowy. Obecnie mieszka we Włoszech. Swoją karierą rozpoczął w firmie Mercedes-Benz. Następnie przeniósł się do Mediolanu, gdzie współpracował z architektem Gio Ponti. W 1959r., razem z Marco Zanuso, został zatrudniony w Brionvega- firmie zajmującej się produkcją sprzętu elektronicznego. Zadaniem Sappera i Zanuso było stworzenie produktów, które mogłyby konkurować z rynkiem niemieckim i japońskim. Wywiązali się z niego doskonale, a ich projekty stały się ikonami stylu. Również w 1959r. Sapper założył własne studio projektowe. Do jego klientów należą znane marki takie jak Alessi, Pirelli, IBM, B&B Italia oraz Lenovo. Projektant jest honorowym członkiem angielskiego Royal Society of Arts, a także laureatem międzynarodowych nagród i odznaczń, m.in. Compaso d’Oro.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię