Garnek do duszenia Emile Henry 3,2 l

344593 Emile Henry Emile Henry
499.00 PLN
499,00 zł
Dostawa gratis
Wysyłka NATYCHMIAST / Jest w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: w następnym dniu
Dostępne tylko: 1 szt. Więcej nie będzie.
Zamów przez tel. 123 124 000 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
344593
Wymiary
Pojemność 3,2 l
Ø 29,5 cm
Materiały
Ceramika
Typ kuchni
Zastosowanie

Opis produktu

Ceramiczne naczynie dla 3-4 osób - gotowanie w naturalny sposób.
Do duszenia zdrowych (np. jednogarnkowych) potraw z minimalną ilością tłuszczu na kuchence i w piekarniku elektrycznym i gazowym.
Jedzenie pozostaje soczyste, nie tracąc składników odżywczych, smaku i aromatu. Tajemnica tkwi w idealnie gładkiej ceramicznej powłoce, która nie pochłania zapachów, tłuszczu i bakterii, a przede wszystkim szybko zamyka pory mięsa, dzięki czemu witaminy, minerały i naturalne soki pozostają w ich wnętrzu.
Garnek jest odporny na zmiany temperatury - mozna go wstawić do nagrzanego piekarnika bezpośrednio po wyjęciu z lodówki.
Sposób rozchodzenia się ciepła w ceramice sprawia, ze duży płomień (lub wysoka temperatura) są rzadko potrzebne. Zgodnie z naturalnym sposobem przygotowywania potraw gotowanie zawsze należy zacząć na małym płomieniu lub w niskiej temperaturze i zwiększyć, jeśli to niezbędne, po około 5 minutach.
Wysoce odporna polewa garnka pozwala na użycie metalowych narzędzi bez rys na naczyniu.
Do wszystkich typów kuchenek: gazowych, elektrycznych, ceramicznych i indukcyjnych (gdy używana jest płytka do kuchni indukcyjnych - do kupienia w dobrych sklepach AGD) oraz do piekarników. Cena podana jest za komplet: garnek z pokrywką.
Można myć w zmywarce.

Marka

Emile Henry to wyjątkowa, francuska ceramika, której początki produkcji sięgają 1850 r. i małego, rodzinnego warsztatu w południowej Burgundii. Z biegiem lat oferta Emile Henry powiększała się i dziś naczynia żaroodporne i akcesoria kuchenne tej marki są znane i cenione na całym świecie. W ofercie Emile Henry są obecnie także specjalistyczne naczynia do wypieku bagietek, terriny, czy pasztetów. Najwyższej jakości brytfanny ceramiczne otrzymuje się przez wypalanie w 1150 stopniach Celsjusza -  są wytrzymałe na uderzenia i odporne na zmiany temperatury.
W sklepie Czerwona Maszyna bardzo cenimy fakt, że produkty Emile Henry podlegają ręcznej kontroli jakości i są podpisane od spodu inicjałem pracownika, który je sprawdzał!

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię