Kosze i patery na owoce

Nowoczesne kosze i patery na owoce

Patery, misy, tace i kosze to doskonałe naczynia na owoce. Pozwalają one wyeksponować kolorowe owoce w widocznym miejscu, dzięki czemu każdy może się nimi częstować w każdej chwili. Świetnie prezentują się one zarówno w jadalni, salonie, jak i w kuchni. Dzięki nietypowym kształtom i materiałom są też piękną ozdobą.

Kosze na owoce do kuchni

Kosz na owoce jest fantastyczną ozdobą każdej kuchni, która jednocześnie pełni funkcje praktyczne. Misy na owoce zaskakują nietypowymi formami i niebanalną kolorystyką. Obecnie miewają one futurystyczne kształty i prawdziwie designerski wygląd. Zarówno misa, jak i kosz na owoce to nowoczesny i bardzo ładny dodatek do każdej kuchni. W dodatku wyeksponowanie świeżych, kolorowych owoców na kuchennym blacie zachęci domowników do sięgania po te pełne witamin naturalne przysmaki. Szeroki wybór mis i koszów na owoce pozwala wybrać naczynie do przechowywania owoców o odpowiedniej wielkości, kształcie i kolorze.

Taca na owoce do salonu

Dla tych, którzy chcą wyeksponować owoce na stole najlepsza będzie elegancka taca na owoce. Tace są zazwyczaj bardzo ozdobne i mają ciekawe kształty. Jednocześnie dzięki swojej formie pozwalają by owoce miały dostęp do świeżego powietrza. Dzięki temu wyglądają pięknie, na długo zachowują kolory i doskonały smak. Bez wątpienia każda nowoczesna taca na owoce jest małym dziełem sztuki. Na wielu z nich świetnie prezentują się nie tylko owoce, ale też różnego rodzaju przekąski i słodycze, można więc wykorzystywać je na różne sposoby.

Patera na owoce do modnego wnętrza

Patery na owoce niektórym kojarzą się z naczyniem, które stało na babcinym kredensie. Jednak niejedna patera na owoce ma świeży, nowoczesny wygląd i stanowi stylowy dodatek, pasujący do nowoczesnego wnętrza. Patery na owoce mają bardzo często oryginalne kształty i są wykonane z różnych materiałów, przez co można wybrać wśród nich idealny model do salonu, jadalni czy kuchni. Modna patera na owoce pozwoli pięknie wyeksponować także ciasta, przekąski lub słodycze, w zależności od potrzeb. Zakup patery na owoce, to zakup wielofunkcyjnego naczynia, które jednocześnie stanowi niezwykłą ozdobę. Wybierając paterę warto zwrócić uwagę na intrygujące designerskie modele. Zdarza się, że takie patery na owoce na pierwszy rzut oka ni przypominają patery lecz oryginalną dekorację.

Patera, misa, czy kosz?

Jeśli chcemy by ten przedmiot pełnił funkcję przechowywania owoców, a nie tylko funkcję ozdobną wybierzmy taki kształt, który zapewni dopływ powietrza  do owoców – czyli albo płaską paterę, albo ażurowy kosz. Dzięki temu owoce dłużej zachowają świeżość. Jeśli natomiast zależy nam na funkcji ozdobnej – dobierzmy formę misy na owoce do charakteru pomieszczenia.