Pucharki i miski do lodów

Stylowe pucharki do lodów

Przysmak, którym szczególnie chętnie raczymy się w miesiącach letnich. Dostępny w przeróżnych wersjach smakowych i w wielu formach podania. Lody… Któż z nas ich nie uwielbia? Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dopiero deser zaserwowany w odpowiednim naczyniu będzie prawdziwą symfonią smaku. Wszak nie bez kozery mawia się, że jemy także oczyma. Pucharki do lodów się przydadzą!

Jakie pucharki do lodów wybrać?

Kiedy będziemy chcieli kupić pucharki do lodów, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jakie bowiem powinny być nasze pucharki do lodów? Przede wszystkim dopasowane do naszej zastawy i do klimatu, jaki panuje w naszym domu. Miłośnikom klasycznych rozwiązań na pewno spodobają się zatem przezroczyste pucharki do lodów wykonane ze szkła, wielbiciele nowoczesności będą zachwyceni, mogąc zakupić bajecznie kolorowe pucharki na lody.

Oczywiście nie tylko wygląd się tu liczy. Dobrze byłoby, gdyby nasze miseczki do lodów można było myć w zmywarce, zaoszczędzimy dzięki temu dużo czasu. Kiedy wybierzemy pucharki do lodów z dedykowanymi im łyżeczkami, staniemy się posiadaczami uroczego kompletu – to zatem bardzo dobry trop. Każda miseczka do lodów powinna być jednocześnie solidna (aby najmłodsi nie zniszczyli jej chociażby przypadkiem) i w miarę lekka (by pochód z lodowymi deserami na taras czy do ogrodu nie był męczącą przeprawą). Musi również dobrze trzymać się w dłoni, wtedy będzie uchodzić za idealny egzemplarz.

W dzisiejszych czasach dba się rzecz jasna także o to, by pucharki do lodów wykonane były z  bezpiecznych dla naszego zdrowia surowców.

Praktyczne miseczki do lodów

Miseczka do lodów to również idealne naczynie do serwowania deserów –nie tylko pucharki do lodów będą odpowiednie.  Można ją wykorzystać również do podawania galaretek czy owoców. Warto postawić na niebanalną formę i ciekawe, niekoniecznie do końca poważne zdobienia pucharków do lodów – wszak spożywanie lodowego przysmaku w towarzystwie rodziny czy przyjaciół to czysta przyjemność!

Minimalistyczny zestaw do lodów i szklane pucharki do lodów to zaś pomysł Skandynawów na to, jak podać ten deser w sposób elegancki i klasyczny. Zadbano o każdy detal, by wykonać je z wielką starannością. Aż chciałoby się sięgnąć po ten zmrożony przysmak!