Porcelana i Sztućce

Porcelana i Sztućce

Estetyczne zaserwowanie potrawy jest prawie tak samo ważne jak jej smak. Poznaj piękne kolekcje porcelany, dzięki którym każdy posiłek będzie ucztą dla zmysłów. W Czerwonej Maszynie znaleźć można talerze, miski, dzbanki, filiżanki oraz sztućce – przeznaczone do codziennego użytku, a także eleganckie zestawy naczyń i kolekcje zastaw stołowych na wyjątkową okazję.

Promocje

Bestsellery

Skandynawska porcelana i sztućce

Wybór zastawy stołowej może być prawdziwym wyzwaniem, ponieważ jest to coś co zazwyczaj kupujemy raz na wiele lat. W dodatku elegancka zastawa stołowa towarzyszy nam każdego dnia, zarówno podczas zwyczajnych posiłków, jak i w czasie świąt lub przyjęć.

Porcelanowe zastawy stołowe

Sklepy oferują wiele pięknych wyrobów ceramicznych, w tym zastawy kamionkowe lub fajansowe. Jednak to porcelana jest najbardziej szlachetna. Warto wybrać markowe produkty, ponieważ dzięki temu zyskujemy gwarancję, że jakość wyrobów spełni nasze oczekiwania. Doskonała porcelana jest trwała, efektowna i funkcjonalna. Warto wiedzieć, że najlepsza porcelana to taka, która jest idealnie biała, gładka i do tego przepuszcza światło. Oczywiście pomimo tego, że sama porcelana jest biała, to możemy zdecydować się na porcelanową zastawę stołową, która będzie miała efektowne zdobienia. Warto też zwrócić uwagę na interesujące kształty talerzy, filiżanek, kubków, dzbanków i innych elementów. Ich kształty muszą nam się podobać i być przy tym funkcjonalne.

Kompletując naszą kolekcję staramy się aby każdy element – filiżanki, talerze, miski i inne elementy zastawy stołowej łączyły w sobie piękno, nowoczesność i praktyczność. Dlatego możesz być pewny, że zawierają one doskonale wyprofilowane brzegi, wygodne uszka i uchwyty, a do tego mają optymalne rozmiary. To sprawia, że każda zastawa stołowa sprawdza się zarówno na co dzień, jak i w czasie ważniejszych uroczystości.

Porcelana do kawy i herbaty

Filiżanki, kubki, talerzyki deserowe i dzbanek, to coś co możemy kupić niezależnie od posiadanego zestawu obiadowego na sześć lub dwanaście osób. Zestaw do kawy i herbaty możemy kupić niezależnie od niego i dopasować do swoich potrzeb. Można śmiało kupić tyle elementów ile pasuje do potrzeb rodziny, a nawet wyłącznie dla siebie, jeśli lubimy odpoczywać w salonie czy na tarasie z filiżanką aromatycznej kawy lub herbaty. Wybierając zestaw naczyń możemy puścić wodze fantazji i wybrać nawet bardzo nietypowe wzory lub rzucające się w oczy kolory. Ważne by komplet odpowiadał naszym indywidualnym upodobaniom.

Wysokiej jakości porcelanowe filiżanki, kubki i pozostałe elementy zestawu do kawy i herbaty, to również doskonały pomysł na elegancki prezent. Taką porcelanę należy starannie dopasować do charakteru obdarowywanej osoby. W naszej kolekcji można znaleźć przede wszystkim porcelanę z minimalistycznymi, skandynawskimi motywami, które podobają się większości i pasują niemal do każdego wnętrza. Można też postawić na porcelanę dopasowaną do okoliczności. Prym w tej dziedzinie wiodą kubki do gorących i zimnych napojów. Niejeden kubek z naszej kolekcji ma motywy świąteczne, humorystyczne lub wzory dla zakochanych.

Zestaw obiadowy

Zastawa stołowa do serwowania obiadu jest bardziej rozbudowana. Zazwyczaj kompletuje się ją na sześć lub dwanaście osób, ale ponieważ większość elementów można kupić na sztuki, to bez trudu można dopasować ją do własnych potrzeb. Jeśli wybieramy serwis obiadowy, który będziemy użytkować na co dzień, to najlepiej wybrać taki, który można myć w zmywarce.

Proponowane przez nas wzory zachwycają prostą formą oraz uniwersalnością. Poza wzorami i kolorystyką warto eksperymentować również z kształtami. Ostatnio dużą popularnością cieszy się nowoczesna, kwadratowa zastawa stołowa. Ciekawą propozycją są również talerze, miski i półmiski w owalnych i geometrycznych kształtach.

Kompletując zastawę stołową trzeba zwrócić uwagę na talerze obiadowe, talerze do zupy, talerze deserowe, filiżanki, kubki. Zestaw naczyń można rozbudować o takie naczynia jak patera na ciasto, półmisek na ryby, dzbanek na herbatę i kawę, mlecznik, miseczki na przekąski, miski na sałaty i makarony i wiele innych.

Eleganckie sztućce

W kolekcji nie zabrakło też pięknych sztućców, które można dopasować do zastawy stołowej w każdym stylu. Proponujemy zarówno minimalistyczne sztućce o prostych kształtach, jak i bogato zdobione zestawy na przykład imitujące kość słoniową. Podstawowe zestawy zawierają klasyczne noże, widelce i łyżki oraz łyżeczki deserowe. Bardziej rozbudowane zestawy maja również łyżki i widelce do serwowania, łyżeczki do kawy, noże deserowe i wiele innych elementów. Warto zwrócić uwagę także na sztućce do zadań specjalnych. Piękne łyżeczki do kawy, napojów kawowych oraz herbaty, wygodne noże do steków i zestawy sztućców do grilla, specjalne widelce do owoców morza oraz ryb, efektowne sztućce do ciasta i szpikulce do szaszłyków to tylko niektóre propozycje.

Zestaw naczyń dla dzieci

Komponując kolekcję nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Prezentujemy więc kolorowe zestawy naczyń dla dzieci. Najmniejsze zestawy składają się z trzech elementów – talerza obiadowego, talerza do zupy i kubka. Największe zestawy mają nawet osiem elementów i zawierają talerze, miseczki, podkładki, kubki i dziecięce sztućce. Wszystko to z bezpiecznych materiałów, łatwych w utrzymaniu w czystości, nietłukących się i nietoksycznych.