Kamień do pieczenia pizzy Emile Henry Ø 37 cm, czarny

EH797614 Emile Henry Emile Henry
399.99 PLN
399,99 zł
Dostawa od 16,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
EH797614
Wymiary
Ø 37 cm
Materiały
Ceramika
Zastosowanie

Opis produktu

Kamień Emile Henry - do pieczenia i serwowania pizzy. Prawdziwa włoska pizza w polskich domach.

Kamień przystosowany do używania na grillach (gazowych, węglowych) i piekarnikach. Wykonany z BBQ Ceramic - specjalnej, ogniotrwałej ceramiki, której właściwości gwarantują, że pizza będzie niezwykle smaczna i długo pozostanie gorąca i chrupiąca.

Uniesione brzegi umożliwiają przepływ gorącego powietrza pod pizzą, zapewniając efekt chrupkości. Niewielkie ścianki zapobiegają zsuwaniu się pizzy podczas wyjmowania z piecyka (za pomocą łopaty) i nakładania.

Dzięki wygodnym i stabilnym rączkom naczynie można łatwo wstawić do piekarnika, wyjąć i podać na stół (na żaroodpornej podkładce).

Zaleca się nagrzanie kamienia przed nałożeniem ciasta. Nagrzany kamień można wykorzystać do upieczenia po kolei kilku pizz.

Można myć w zmywarce.

Wykonano we Francji.

Marka

Emile Henry to wyjątkowa, francuska ceramika, której początki produkcji sięgają 1850 r. i małego, rodzinnego warsztatu w południowej Burgundii. Z biegiem lat oferta Emile Henry powiększała się i dziś naczynia żaroodporne i akcesoria kuchenne tej marki są znane i cenione na całym świecie. W ofercie Emile Henry są obecnie także specjalistyczne naczynia do wypieku bagietek, terriny, czy pasztetów. Najwyższej jakości brytfanny ceramiczne otrzymuje się przez wypalanie w 1150 stopniach Celsjusza -  są wytrzymałe na uderzenia i odporne na zmiany temperatury.
W sklepie Czerwona Maszyna bardzo cenimy fakt, że produkty Emile Henry podlegają ręcznej kontroli jakości i są podpisane od spodu inicjałem pracownika, który je sprawdzał!

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię