Karafka Holmegaard No.5 0,85 l

4321805 Holmegaard Holmegaard
459.00 PLN
Tego produktu nie ma już w naszej ofercie. Został wycofany.

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4321805
Wymiary
Pojemność: 0,85 l
Wysokość: 31 cm
Materiały
Szkło

Opis produktu

Karafka Holmegaard No.5 0,85 l to naczynie o finezyjnym kształcie dedykowane whisky, likierom i innym mocnym alkoholom. Praktyczny szklany korek zatrzyma aromat i pozostałe walory trunku.

Kolekcja N0.5 powstała w 1970 roku i obecnie jej produkcja została wznowiona, czyniąc ją jedną z najbardziej klasycznych serii duńskiej manufaktury szkła. Kolekcja Projektu Pera Lütkena została wykonana z ręcznie dmuchanego szkła, co nadaje bardzo osobisty charakter wszystkim jej elementom.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię