Karafka Holmegaard Scala 1 l

4353940 Holmegaard Holmegaard
93.00 PLN
93,00 zł
Dostawa od 12,00 zł
Wysyłka: do 5 dni roboczych.
Zamów przez email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
4353940
Wymiary
Pojemność: 1 l
Materiały
Szkło

Opis produktu

Karafka Holmegaard Scala 1 l z zamknięciem i wygodnym metalowym kółkiem do przenoszenia. Może być wykorzystywana zarówno do serwowania zimnych napojów czy mleka jak i do ic przechowywania w lodówce. Dekoracyjne żłobienia mogą służyć również jako miarka. Karafka została wykonana z cienkiego szkła, dzięki czemu jest lekka jak piórko.

Kolekcja Holmegaard Scala to seria akcesoriów ze szkła zaprojektowana przez Marię Berntsen. W rodzinie Scala znajdują się pojemniki na żywność o różnej pojemności, szklanki oraz karafka. Charakterystyczne poziome żłobienia na powierzchni naczyń mają nie tylko funkcję dekoracyjną, mogą służyć również do mierzenia zawartości.

Marka

Duńska huta szkła Holmegaard powstała w 1825 roku z inicjatywy hrabiów Danneskiold-Samsøe
Z początku produkowano w niej wyłącznie charakterystyczne zielone szkło butelkowe, jednak dzięki dobremu gustowi hrabiny ofertę poszerzono o ręcznie dmuchane przeźroczyste szkło stołowe o cieńszych ściankach, które okazało się sukcesem. Z biegiem lat produkcja Holmegaard rosła, a do współpracy zaproszono najsłynniejszych skandynawskich projektantów przedmiotów codziennego użytku. Dziś w ofercie Holmegaard znajduje się kilkadziesiąt wyrazistych kolekcji szkła stołowego i szklanych dodatków do domu - wytwarzanych zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Szklanki, kieliszki, karafki, wazony, misy i doskonałe szkło barowe Holmegaard cechuje ogromne wyczucie formy i ponadczasowa elegancja.

Projektant

Maria Berntsen to projektantka, której prace są bardzo intuicyjne i eksperymentalne. Uważa, że dobry projekt powinien nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję, ale również – przekazywać odpowiedni nastrój. Najważniejsze są dla niej materiał i forma tworzonych przedmiotów. Celem Berntsen jest, aby jej projekty przemawiały do wszystkich zmysłów odbiorcy. Według niej otaczające nas przedmioty powinny być tak zaprojektowane, aby sprawiać radość. Zajmuje się głównie tworzeniem biżuterii, mebli i sztuki użytkowej. Jest laureatką wielu nagród takich jak Red Dot Award, IF Award, Focus Open Gold czy Formlan Price Award.

Opinie

0,0 średnia ocena klientów
0 0 5 0
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii.
Bądź pierwszym i Dodaj własną opinię