Karafka Serax Fish & Fish Paola Navone 1l

B0816757 Serax Serax
112.00 PLN
112,00 zł
Dostawa od 10,00 zł
Wysyłka: natychmiast. Produkt dostępny w magazynie
Odbierz w salonie w Krakowie: Dzisiaj
Zamów przez tel. 502 354 464 lub email bok@czerwonamaszyna.pl

Specyfikacja i dane techniczne

Kod producenta
B0816757
Wymiary
Wysokość: 29 cm
szerokość: 10,6 cm
długość: 7,5 cm.
Materiały
Szkło prasowane.

Opis produktu

Zaserwuj ulubiony napój w wielkim stylu! Z karafką Serax każde spotkanie przy stole nabierze charakteru. Naczynie wyróżnia się opływowym kształtem, piękną kolorystyką i ciekawym wykończeniem w postaci reliefowego wzoru. Karafka z prasowanego szkła sprawdzi się na co dzień, podczas garden party albo na pikniku. Fish&Fish to seria szklanych naczyń, które wyróżniają się zieloną kolorystyką i charakterystycznym motywem... ryby! Kolekcja jest dziełem utalentowanej projektantki – Paoli Navone, która tworzy przedmioty mocno zakorzenione w tradycji. Znakiem rozpoznawczym projektantki są kolory, którymi umiejętnie operuje oraz wyszukane zdobienia, dzięki którym jej projekty nabierają indywidualnego charakteru.

Navone bardzo często nawiązuje do kultury oraz tradycji różnych krajów. Tym razem zainspirowała się przedmiotami produkowanymi w Stanach Zjednoczonych w latach trzydziestych. Podczas gdy kraj przechodził ogromny kryzys gospodarczy, w Sandwich, w stanie Massachusetts, zaczęła rozwijać się firma, specjalizująca się w wyrobach ze szkła. Najpopularniejszym tworzywem było szkło w trzech odsłonach – zielonej, mlecznej oraz transparentnej. Solidne naczynia zaczęły wzbogacać amerykańskie gospodarstwa domowe, kawiarnie, puby oraz restauracje. Kolekcja Fish&Fish to wyraźne nawiązanie do tamtego okresu oraz hołd złożony w stronę ówczesnego wzornictwa przemysłowego.

Można myć w zmywarce.

Marka

Projektant

Paola Navone to znana, włoska projektantka i architektka z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się również wystrojem wnętrz, tworzeniem scenografii, organizowaniem wystaw i imprez. Współpracowała z takimi markami jak Serax, Alessi, Swarovski, Armani Casa, Driade, Orizzonti czy Roche Bobois. Paola tworzy przedmioty mocno zakorzenione w tradycji. Wśród nich znaleźć można m.in. meble, tekstylia, ceramikę, biżuterię oraz lampy. Znakiem rozpoznawczym Navone są kolory, którymi umiejętnie operuje oraz wyszukane zdobienia, dzięki którym jej projekty nabierają indywidualnego charakteru.

Opinie

5,00 średnia ocena klientów
(1) Dodaj opinię 1 0 5 5
5.0
Ally83 27.04.2018
Z jednej strony elegancka i ekstrawagancka, z drugiej sympatyczna i taka uroczo poczciwa - podbiła moje serce. Od razu stała się hmm nowym mieszkańcem domu? Jest masa mebli i przedmiotów które są ładne, otaczamy się nimi na codzień, nie drażnią oka, ale po roku bez mrugnienia okiem wyrzucamy lub je chowamy i wymieniamy na coś nowego. Do tej karafki czujemy się przywiązani, i zajmuje eksponowane miejsce w jadalni, chociaż wiemy, że mogłoby ją zajmować coś znacznie bardziej wyrafinowanego. Wolimy ją:)